שלום אורח,
השעה עכשיו היא 14/10/19 05:02

חדשות: נפתח פורום גאדג'טס בו ניתן לדון במחשבי כף יד, מצלמות דיגיטליות, נגנים ניידים, טלפונים סלולאריים כל מה שחדש ומגניב

אינדקס פורום טכנו
     אודיו וסאונד

בחירת רמקולים לשמיעת מוזיקה........

עבור לפורום:  
      צפה בנושא הקודם - צפה בכל ההודעות - צפה בנושא הבא   הגב לנושא  
מאת הודעה
*Cartman*
Tech Newbie
Tech Newbie

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
נושא: בחירת רמקולים לשמיעת מוזיקה........
« פורסם ב-25/09/04 23:49 »
דווח לאחראי הפורום הגב עם ציטוט

שלום
אני זקוק לרמקולים לשמעת מוזיקה
שיחוברו למגבר ימהה RXV 800
אמרו לי שצריך למגבר זה רמקולים עם נצילות גבוה
ושהיו במחיר סביר
ודרך אגב מה זה נצילות??

Daniel
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
נושא: Re: בחירת רמקולים לשמיעת מוזיקה........
« פורסם ב-25/09/04 23:58 »

מה התקציב לרמקולים?

*Cartman*
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-26/09/04 00:05 »

2000-1500

פורש
Tech Fan
Tech Fan

« פורסם ב-26/09/04 00:19 »

הכיוון שלך הוא על רמקולים 2.1 או 5.1?
כי בתקציב הזה 2.1 יהיה יותר איכותי כמובן, ובדיוק מתאים למוזיקה
אבל לא לסרטים

*Cartman*
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-26/09/04 00:25 »

זה רמקולים לסלון יש לי סבר רמקולים 5.1 עם סאב אקטיבי אני צריך רק שני רמקולים
ומישהו אמר לי שלמגבר זה צריך רמקולים עם נצילות גבוה
ומהזה נצילות?

Anatoli
Tech God
Tech God

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח Email
מפרט מחשב
« פורסם ב-26/09/04 17:23 »

נצילות היא הנתון של הרמקול שמסמן את עוצמת הצליל שתופק בהגברה חשמלית נתונה. בדר"כ נצילות גבוהה דרושה למגברי שפורפרות. הרמקולים שלי למשל הם בעלי SNR של 93db שנחשב לנתון יחסית גבוה (יחסית כמובן) ונחשב לגבול התחתון של המגבר שלי.

רמקול בעל נצילות גבוהה שנשמע מעולה (לטעמי כמובן) ובעל נצילות של 93db למיטב זכרוני, דומה מאוד לרמקול שלי מבחינת הנתונים היבשים (גם תווח תדרים זהה) הוא הדלקויסט. איני זוכר את הדגם המדויק, אך ישנו רק דגם אחד שעולה כ-2000 שקלים והוא בעל 2 אלמנטים ויורד עד ל-30הרץ. באס מעולה ועמוק.

העוצמה שלו לא גבוהה במיוחד, 100W יבש ובמידה ואתה שומע בעוצמות של מועדונים אז הוא לא יספק אותך. במידה ואתה מחפש איכות אז הוא רמקול בדיוק בשבילך (במידה והטעם שלך כמו שלי. מבין המוני דגמים ששמעתי הוא היה המרשים ביותר) ניתן למצוא אותו בחדרה במידה ויש לך איך להגיע דבר איתי אני ינסה לברר לך האם הוא עדיין נמצא בתצוגה (כמעט בטוח שכן) ומה המחיר המדויק שלו ומה שעות העבודה של חדר הסטריאו להדגמה.

Anatoli.

*Cartman*
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-26/09/04 19:44 »

אני מעוניין ברמקולים חזקים יש לי RXV 800 והוא מוציא 140W לכל ערוץ אז צריך רמקולים חזקים כי אני אוהב ווליום וכי כבר שרפתי רמקולים איתו וזה דבר שלא ההיתי רוצה לחזור עליו

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/09/04 14:50 »

הרמקול הזה הוא לא חלש במיוחד, הוא פשוט לא חזק מאוד. בדר"כ כששומעים מוזיקה לא מגבירים כיוון שאז הווליום עולה על המוזיקה עצמה והצלילים כבר לא אותו הדבר.

בכל אופן, ייתכן והדיאמונד 8.4 של וואפידל יתאימו לך אך הם עולים מעט מעבר ל-2000 שקלים אם אני לא טועה, כמו כן הנצילות שלהם היא 86db בלבד. בלוחות יד שנייה כמו טפוז יש אותם ב-1000 שקלים לזוג.

אני לא יודע להמליץ לך על רמקולים חזקים מאוד כיוון שאני לא הגברתי עד המקסימום שום רמקול ששמעתי (זה פשוט לא מה שאני בודק ברמקול), עם זאת במידה ואתה מוצא רמקול כלשהו שהוא חזק אשמח לתת דעה עליו, וייתכן כי שמעתי אותו.

ד"א, בדלקואיסט הם בעלי נצילות גבוהה יחסית כך שגם 100W שלהם מספקים את רוב האנשים שמחפשים איכות. במחיר של 2000 שקלים תצטרך לבחור בין איכות לבין עוצמה, אלא אם כן תחפש רמקול יד שנייה.

Anatoli.

*Cartman*
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-27/09/04 22:20 »

מה געתכם על הרמקולים האלו
http://www.home-car.co.il/Product.asp?Pid=GRAND-6&Cat2Cat1ID=2&Cat2ID=8&aff=zap

וגם על אלו
http://www.best4u.co.il/product.asp?productid=615

מי משניהם עדיף?

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/09/04 23:16 »

ראשית כל, זכור כי על פי התקנון שהסכמת לו בעת הרשמותך לאתר כפל הודעות הינו אסור בהחלט. הודעותיך נערכו, אנא הקפד על כך בעתיד.

בנוגע לרמקולי עצמם, נראה כי גם אתה כמו רבים וטובים לפניך נופל לפיתוי של רמקול גדול שנראה יפה. כל הרמקולים של החברות הללו אינם רמקולים אמיתיים. האיכות שלהם ירודה (לא, באס חזק לא נחשב לאיכות של רמקול). אני מוכן להעמיד כל אחד מהרמקולים שהצגת במבחן איכות מול המורלים שלי שהם בני 20+ שאצלי כרגע לבחינה ומחירם יהיה פחות מחצי מהדגמים שהצגת פה, ואני דיי בטוח שהמורלים ינצחו בקלות למרות היותו רמקול קטן (יחסית כמובן) ומכוער מאוד לעומת הפירלס המסוים שהצגת כאן. מה גם שהנצילות אינה גבוהה במיוחד ברמקולים שהצגת. 90db הינם מועטים יחסית. הייתי מציע לך לחפש 92+.

הרמקול הזה לדוגמא מצטיין בנצילות של 94db, נתון גבוה יחסית. שמעתי את הדגם הזה, והוא נשמע מרשים יחסית למחירו. כדאי לך מאוד לקחת את המגבר שלך לחנות שיש בה דגם זה ולחבר. סביר להניח שהצירוף ישמע לך טוב מאוד. מה גם, הרמקול הזה שלא כמו הפירלסים למיניהם יחזיק לך למשך שנים רבות, וישרת אותך נאמנה.

דגם נוסף שהייתי מציע לך לבחון הוא המישן M-74. אני מאמין שבמידה ותמצא אותו מתצוגה מחירו יהיה נמוך יחסית. איני יודע דבר על הנתונים שלו, מה שאני כן יודע הוא ששמעתי את ה-M-73 אשר מתצוגה עלה 1200 שקלים בלבד, והוא ניצח את ה-JBL 40 ואת ה-Diamond 8.4 של וורפידל בצירוף מגבר סטריאו A-500 שקל קמברידג' אודיו. הדעה היא לא רק שלי אלא גם של 2 חברים שהיו איתי בחדר ההאזנה באותו הרגע, ופשוט נדהמנו מהאיכות של המישן למרות היותו הזול ביותר מכולם בהפרש ניכר.

Anatoli.

bermundo
Tech Fan
Tech Fan

מפרט מחשב
« פורסם ב-28/09/04 00:29 »

תתרחק מהפירלס, אלא אם כן שמעת אותם וראית אותם במו עיניך והיית מרוצה.
תקשיב ל ANATOLY הוא נותן לך עצות טובות עם מותגים טובים ואיכותיים.

זה שעל ה PEERLESS כתוב 450 WATT, זה לדעתי, בולשיט טוטאלי, אם תיחבר להם משהו עם עוצמה כזו, תצטרך לברוח שהאלמנטים לא יפגעו בך, כשהם יעופו החוצה.

תראה, המותג הזה PEERLESS הוא ממש לא אמין, לפני מספר שנים הרכיבו את הרמקול הזה בארץ, בטירה או משהו כזה... אין לי מושג מי רשם את הנתונים על הרמקול, ובאיזה ציוד בדיוק הוא מדד את זה , אז אל תסמוך על זה. חוץ מזה לא נראה לי שמחיר מחירון של 11000 בכלל מוזכר ליד רמקול של PEERLESS. זה נועד כשי למשוך קונים שלא מתמצאים ורואים מציאה וקופצים עליה בלי לבדוק יותר מדי.

כזכור לי גם ה ADC הוא מותג מדבקה על רמקולים מסין.

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-28/09/04 16:03 »

450W לא אומרים דבר על עוצמת קול. אם אני לא טועה כבר הבאתי את הדוגמא של המגבר שפורפרות שלי שנתונים יבשים שלו הם 18W לערוץ, והנתונים היבשים של הפיוניר שלי הם 100W. למרות זאת ה-18W שפורפרות על חצי ווליום כבר מגיע רחוק הרבה יותר מהפיוינר ב-100W. השוואה בין 18/2=9W לבין 100W והווליום עצמו מרמז בדיוק ההיפך.

אל תתפתה לרכוש את כל הרמקולים היפים בעלי ההספק הגבוה שבדרך כלל הינו ה-short term בלבד מה שאומר במדיה והעוצמה תגיע לגבול לזה למשךי ותר משבריר שנייה האלמנט יישרף. ה-short term הינו בדרך כלל פי 2-3 מהעוצמה המקסימלית בה הרמקול יפעל בצורה סדירה.

Anatoli.

chivas90210
Tech Newbie
Tech Newbie

מפרט מחשב
« פורסם ב-28/09/04 21:28 »

first he is right about the PEERLESS they are very "cheap" speakers -- won 't last you long in the way you want them to work !!!
i dont think you should decide on speakers by the opinion of others....just check the net for a few speakers & go to the shops and try to check them on the same amp. like you got other wise all the sound wont be the same....
and about the watts issue don't choose speakers that are weaker then your amp. couse as you said you likes high level.....icon_wink.gif

CHAINTECH GEFORCE 6800
Thermaltake Xaser III V2000A -7 FANS!!
Thermaltake SilentTower
Antec True 550 Power Suppl
wd 200GB SATA
wd 36GB SATA RAPTOR
LG DVDRW*8

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-28/09/04 21:45 »

אתה יכול בהחלט לבחור רמקולים חלשים מהמגבר כיוון שכל עוד "תקשיב" להם ולא תגביר יותר מדיי לא יקרה להם דבר. מה גם שסביר להניח שלא תמצא רמקולים שמסוגלים לנצל את המגבר שלך. שלא כמו במגברי סראונד במגברי סטריאו העוצמה גבוהה יותר גם באותו הספק של וואטים (בדר"כ) הרמקולים שלי למשל שהם 80W (93db ולכן העוצמה מספקת גם ב-80W שלא אומרים כלום על עוצמת קול) ומגבר של 80W שבחצי ווליום מגיע לסף של הרמקול. אני בטוח שאם הייתי מחפש רמקול שמגיע לקצה היכולת של המגבר ללא סכנת פגיעה היה עליי להשקיע כ-5000 שקלים לזוג לפחות או לרכוש רמקול ברמה ירודה שיודע לעמוד בעוצמות גבוהות.

Anatoli.

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא  

אינדקס פורום טכנו
     אודיו וסאונד

בחירת רמקולים לשמיעת מוזיקה........

עבור לפורום:  

תקנון הפורום    שאלות ותשובות