שלום אורח,
השעה עכשיו היא 20/07/18 10:01

חדשות: נפתח פורום גאדג'טס בו ניתן לדון במחשבי כף יד, מצלמות דיגיטליות, נגנים ניידים, טלפונים סלולאריים כל מה שחדש ומגניב

אינדקס פורום טכנו
     מפרטי מחשב

שדרוג מחשב - כמה שאלות

עבור לפורום:  
      צפה בנושא הקודם - צפה בכל ההודעות - צפה בנושא הבא   הגב לנושא  
מאת הודעה
TRiPPy
אורח

נושא: שדרוג מחשב - כמה שאלות
« פורסם ב-04/01/03 15:41 »

אהלן,
הגיע הזמן לשדרוג המחשב.. (כמו שאתם יכולים לראות במפרט הנוכחי.. icon_smile.gif )
יש לי כרגע GF3 שלא מנוצל בכלל ע"י המעבד הנוכחי.. (P3-800)
אז אני צריך להחליף את דור המעבד, וזה כמובן גורר לוח אם, זכרון ומארז.
כרגע נראה לי שאלך על:
Athlon XP2400
Asus A7V8X KT400
Corsair 2700 512MB
Antec 1080B Case +Antec TruePower 430 Watt Power Supply
זה ייצא בערך 4500 ש"ח.
עכשיו לשאלות
1. בתקציב זה, נראה לכם שהבחירה שלי נכונה?
2. אולי ללכת על INTEL?
3. האם באמת הGF3 שלי מספיק חזק למשחקים החדשים ואראה שיפור ניכר בביצועים מהשדרוג הנ"ל?
(כי נראה לי שבעזרת השדרוג הזה הכרטיס ינוצל במלואו ושדרוג נוסף של הכרטיס יהיה כרגע בזבוז כסף..)
4. פעם היה סיפור שחייבים זכרון בצמדים של שניים (דהיינו 2*256 ולא אחד של 512). האם זה עדיין קיים? ובאיזה CHIPSET?
5. כל הערה/הארה תתקבל בשמחה!

תודה! icon_smile.gif

TRiPPy

e-r-a-n
אורח

נושא: Re:שדרוג מחשב - כמה שאלות
« פורסם ב-04/01/03 17:34 »

עם העובדה שאתה לוקח 512מגה זכרון, עדיף לקחת אותם בצמד של 2 סטיקים של 256 כל אחד, ולשים בדיואל על לוח אם מבוסס צ'יפסט nForce2,

3. ברור שיהיה שיפור,
4. כפי שציינתי קודם, זה קיים בצ'יפסט מבוסס NFORCE2.

Pc-MasteR
Tech Master
Tech Master

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
מפרט מחשב
« פורסם ב-04/01/03 17:47 »
דווח לאחראי הפורום הגב עם ציטוט

כיום הצ'יפסט הכי מהיר לפלטפורמת-Amd, זה הצ'יפסט החדש של- Nvidia ה- Nforce2.
יש לו תמיכה ב DUAL DDR. והוא מציג ביצועים טובים יותר מלוחות מבוססי- Kt400.
אין הבדל גדול בביצועים בין החברות השונות שמייצרות לוחות מבוססי הצ'יפסט הנ"ל. אך ההבדל בפיטשרים הוא גדול.
הלוח של- Asus, מדגם- A7N8X. מציג ביצועים ופיטשרים מאוד טובים. שווה בהחלט.

בעיניין הזיכרון, אני בהחלט חושב שכדאי לך לקנות שני סטיקים של 256MB, כל אחד. והלוח הנ"ל. תומך ב- DUAL DDR. מה שיתן ביצועים טובים יותר.

ניצול הכרטיס מסך יהיה גדול יותר, אך לא יהיה הבדל מאוד משמעותי בין הביצועים שלו כיום. לבין הביצועים שיהיו לו לאחר השדרוג.

בהצלחה

aviram-k
מנהל הפורומים
מנהל הפורומים

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח Email
מפרט מחשב
« פורסם ב-04/01/03 17:49 »

בתור התחלה, אני מבקש ממך להקטין מיידית את ה-Avatar שלך. הגודל שלו מעוות את כל עמוד הדיון. תודה.

בקשר לשאלות שלך:

1. לדעתי אתה צריך ללכת על לוח מבוסס nForce 2. אם אתה עושה את זה, תחלק את הזכרונות לשניים של 256MB כדי שתוכל לעבוד ב-Dual DDR. המעבד הזה מאוד יקר, אבל אם יש לך כסף - תהנה.

המארז והספק הם Overkill עצום לדעתי. אתה יכול לקחת Enermax FS710B + Enermax 350W ולחסוך בשקט בערך 500 שקל, שאותם אפשר להשקיע בדברים אחרים.

2. Intel פשוט יותר יקר, ולדעתי גם פחות משתלם.

3. אין שום סיבה טובה לשדרג כרגע GeForce 3 (אני מניח שרגיל, לא TI). אתה תראה שיפור במשחקים, בייחוד באלה שיותר תלויים במעבד.

4. חייבים רק בזכרונות RDRAM, ב-DDR לא חייבים כלום. אבל, אם רוצים להפיק את היתרונות של Chipsets המשתמשים ב-Dual DDR חייבים שני מודולים.

You are not your fucking system specs. You are not your uptime stats, your script file or your oversized desktop screen cap. You are not your broadband connection. You are not your fucking post count.

אורח

« פורסם ב-04/01/03 19:31 »

ציטוט:
האם באמת הGF3 שלי מספיק חזק למשחקים החדשים ואראה שיפור ניכר בביצועים מהשדרוג הנ"ל?

ה-GF3 טוב למדי עם מרבית משחקים שיצאו בשנתיים האחרונות (ועם תמיכה מלאה ב-DX8, כמובן), אך על תבנה על רזולוציות גבוהות במיוחד או שימוש ב-AA במישחקים החדשים יותר.

גם ללא שידרוג המאיץ הגרפי, אתה אמור לחוש בשיפור מדרגות שונות בביצועי ההפעלה של המשחקים שלך. משחקים מסויימים (כגון UT2003), יראו שיפור ניכר בשילוב עם המערכת חדשה, בעוד שמשחקים אחרים (ובמיוחד הוותיקים יותר) יציגו עקומת שיפור מתונה יותר.

בהקשר לשאר פרטי המערכת, אני בהחלט יכול להסכים עם צמד עמיתי כאן...AMD וה-Nforce2 הם ללא ספק קומבו מנצח במסגרת התקציב המדובר.

midi.

Midi_Glider
אורח

« פורסם ב-04/01/03 19:34 »

Ok...וזה גם בדיוק מה שקורה כששוכחים לעשות Log In... icon_lol.gif

midi.

TRiPPy
אורח

« פורסם ב-04/01/03 19:41 »

קודם כל שמחתי לקבל תשובות ענייניות ועוזרות כל-כך מהר, סחתיין סחתיין.. icon_smile.gif

1. קיבלתי את ההערה על ה-AVATAR ומיד תיקנתי את הבעייה.. מקווה שעכשיו זה לשביעות רצונך.. icon_rolleyes.gif

2. אני רואה שיש כאן תמימות דעים לגבי ה-nForce. זה ממש מפתיע אותי היות ובכל אתרי החומרה, הVIA תמיד הוא זה המומלץ. בהנחה שאני לא זקוק לONBOARD של האודיו ווידאו אני לא מבין מה היתרון. מישהו יכול לתרום לינק או שניים להשוואה וביקורות של ה-VIA לעומת ה-nForce?!

והאם הבנתי נכון שהDualDDR הוא -רק- בnForce? משמע שכשיש את הלוח הזה פשוט אתקין שני מודולים ואוטו' הוא ישתמש בDUAL? ואילו ב-VIA זה לא משנה אם זה 2 256 או 512 אחד?

3. אבירם - שוב, קיבלתי את ההערה לגבי הEnermax.. אבל 350W הוא קצת חלש כשיש לי סורק, מדפסת, מצלמה וכו' כשכולם USB, לא?

4. לגבי כרטיס המסך, נכון יש לי GF3 רגיל, לא ti, והבנתי שהוא יותר טוב אפילו מהגרסאות הזולות של ה GF4. לכן הנחתי שלא כדאי להשקיע כסף בכרטיס ורק משדרוג היתר אקבל ביצועים טובים בהרבה..

aviram-k
מנהל הפורומים
מנהל הפורומים

מפרט מחשב
« פורסם ב-04/01/03 19:55 »

עכשיו זה מצויין, תודה.

יש לך באתר HEXUS.net שתי ביקורות על לוחות 2 nForce, ה-ABIT NF7-S וה-EPoX 8RDA+. אתה יכול לראות בהן בבירור שה-nForce 2 עדיף על ה-KT400. הנה כמה דוגמאות:

3DMark 2001SE:

Comanche 4:

Unreal Tounament 2003:

פיצ'ר ה-Dual DDR למעבדי AMD קיים, נכון להיום, רק ב-nForce 2. אני לא יודע אם צריך להגדיר אותו בצורה מסויימת, אבל אני בטוח שיהיה רשום בחוברת ההסבר של הלוח. אכן, בשבבי VIA אין הבדל בין 256MB ל-512MB.

תראה, אצלי ה-Enermax 350W מחזיק חמישה מאווררים, קתודה, מצלמת רשת, עכבר ומדפסת בלי בעיה בכלל. תעשה את השיקולים שלך.

You are not your fucking system specs. You are not your uptime stats, your script file or your oversized desktop screen cap. You are not your broadband connection. You are not your fucking post count.

Midi_Glider
אורח

« פורסם ב-04/01/03 20:10 »

ציטוט:
אני רואה שיש כאן תמימות דעים לגבי ה-nForce. זה ממש מפתיע אותי היות ובכל אתרי החומרה, הVIA תמיד הוא זה המומלץ. בהנחה שאני לא זקוק לONBOARD של האודיו ווידאו אני לא מבין מה היתרון. מישהו יכול לתרום לינק או שניים להשוואה וביקורות של ה-VIA לעומת ה-nForce?!

there ya` go:...

טום.

אננד.

its a no brainer .nForce2...

ציטוט:
והאם הבנתי נכון שהDualDDR הוא -רק- בnForce?

כרגע כן. Via ,Sis ואינטל (בעבור המעבדים שלה, כמובן) אמורים לשחרר את פלטפורמות ה-Dual channel שלהן בהמשך השנה.

ציטוט:
לגבי כרטיס המסך, נכון יש לי GF3 רגיל, לא ti, והבנתי שהוא יותר טוב אפילו מהגרסאות הזולות של ה GF4. לכן הנחתי שלא כדאי להשקיע כסף בכרטיס ורק משדרוג היתר אקבל ביצועים טובים בהרבה..

זאת מכיוון שסדרת ה-MX של ה- GF4 מבוססת בעצם על ארכיטקטורת GF2 בתוספת של מספר שיפורים מינוריים. כפי שכבר ציינתי, אתה בהחלט תחוש בשיפורים משמעותיים גם אם תשאר עם המאיץ הנוכחי (non the less, כמובן ששידרוג למשהו כמו ה-Radeon 9700/9500 עדיין היה מסוגל להביא עימו שיפורי ביצועים במגניטודה רחבה הרבה יותר. אךךךך.... אם רק הכסף לא היה מהווה מגבלה בעולם שלנו... icon_wink.gif ).

midi.

TRiPPy
אורח

« פורסם ב-04/01/03 20:32 »

icon_biggrin.gif אחלה תגובות אנשים.. מכל מלמדיי השכלתי!
אוקיי.. אני מרגיש התקדמות ביחס הביצועים/מחיר שהפורום המעולה הזה משיג לי.. icon_cool.gif

אז קפצתי לאתר של פנדה והגעתי לדבר הבא:

---------------------------------------------
916 ש"ח ASUS A7N8X DELUXE
1,273 ש"ח AMD ATHLON XP 2400 + FAN
720 ש"ח Enermax FS-710-B 350W
1,255 ש"ח Corsair CMX256A-2700C2 * 2
סה"כ 4,164 ש"ח !!!

איזה חסכון נפלא של 500 ש"ח ועוד למפרט יותר טוב..
ולכמה שאלות טכניות נוספות:

1. האם לשילוב של הנ"ל יש בעיות תאימות כלשהן שמוכרות לכם? הריי כולנו יודעים שנדיר נדיר - אבל מה שלא אינטל פה ושם גורם לבעיות תאימות.. אז יש משהו שאני אמור לדעת עליו בAMD+nForce ?

2. כמו שראיתם המעבד מפנדה מגיע בצירוף מאוורר.. מישהו יודע אם הוא שווה משהו? אם לא, כדאי להשקיע במאוור מעבד? ואם כן - באיזה?

3. לגבי הזכרון. בTOM'S נכתב ככה:
ציטוט:
All others can safely run DDR333 - but no matter which type of memory you want to use, do not accept anything other than CL2 mode DIMMs! The performance gap to CL2.5 is as big as if you exchanged your Athlon XP 2200+ for the 2100+ model!

האם הזכרון שבחרתי הוא CL2 (אין לי משג מה זה..)?

4. יש למישהו מושג איך הONBOARD SOUND שעל הלוח הנ"ל? האם הוא עדיף על ה SB LIVE VALUE שיש לי?

5. ולבסוף - באיזו חנות הייתם ממליצים לי לרכוש?
מבחינת מלאי, מהירות הספקה, אחריות וכו'..?

שוב המון תודה לכם!

אורח

« פורסם ב-04/01/03 21:14 »

ציטוט:
האם לשילוב של הנ"ל יש בעיות תאימות כלשהן שמוכרות לכם? הריי כולנו יודעים שנדיר נדיר - אבל מה שלא אינטל פה ושם גורם לבעיות תאימות.. אז יש משהו שאני אמור לדעת עליו בAMD+nForce ?

ה"חסרון" הבולט של ה- NF2 כרגע הוא בכך שהיא פלטפורמה טריה מאד ועם חוג מצומצם למדי של משתמשים בעלי נסיון first hand עם המערכת בהקשרים של בדיקת טיב התאימות שלה למרכיבים והתקנים שונים.

לאינטל יש מסורת מצויינת בכל מה שזה נוגע לתאימות הפלטפורמות שלה, בזה אין ספק כלל. זה גם לא מצוץ מהאצבע ש VIA, במשך שנים, עשתה שם רע מאד לעצמה (ול-AMD) עם ערכות שבבים בעלות מאפייני תאימות ויציבות ירודים להחריד. כיום למרבה המזל, בעיות מסוג זה נפוצות הרבה פחות בערכות שבבים המיועדות למעבדי AMD ולפחות משלל הביקורות שאני קראתי, ה-NF2 מותירה רושם חיובי מאד גם באספקט הזה.

ציטוט:
האם הזכרון שבחרתי הוא CL2 (אין לי משג מה זה..)?

כן. הוא בעל CAS latancy של 2 ns. ולמרות שהם מעט יותר יקרים, אין הרבה טעם בלקנות זכרונות בעלי עכבת גבוהה יותר בשילוב עם ה-Nforce2.

ציטוט:
יש למישהו מושג איך הONBOARD SOUND שעל הלוח הנ"ל? האם הוא עדיף על ה SB LIVE VALUE שיש לי?

כן וכן.

ציטוט:
ולבסוף - באיזו חנות הייתם ממליצים לי לרכוש?
מבחינת מלאי, מהירות הספקה, אחריות וכו'..?

well, אין לי שום כוונה לפרסום מסחרי כלשהו, אך לאחרונה היה לי נסיון טוב מאד עם זיגזאג מחשבים (ונסיון רע מאד עם כמה חנויות אחרות). הדבר הוא נכון במיוחד במה שזה נוגע לשרות (למרות שבהקשר של מחירים סביר להניח שתוכל למצוא חנויות זולות יותר).

midi.

aviram-k
מנהל הפורומים
מנהל הפורומים

מפרט מחשב
« פורסם ב-04/01/03 23:47 »

יש לי הסתייגות אחת.

לוח האם של ASUS טוב, אבל אני מעדיף את ה-EPoX 8RDA+. אני מאמין שמבחינת פיצ'טשרים הם די שווים (FireWire, USB.2 ו-ATA133). אבל, יש שני הבדלים ששווה לחשוב עליהם:

1. ה-EPoX עולה 200 שקל פחות.

2. הוא פותח אוטומטית את המכפלה של המעבד, מה שמאפשר Overclock יותר טוב, בהנחה שזה מעניין אותך.

Pc-MasteR
Tech Master
Tech Master

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
מפרט מחשב
« פורסם ב-05/01/03 00:08 »

וחסר לו S.ATA. בעתיד הפיטשר הזה יהיה שימושי מאוד.

TRiPPy
אורח

« פורסם ב-05/01/03 11:49 »

אוקיי.. כאן נראה לי שאני בכ"ז אלך על הASUS - רק בשביל השקט הנפשי שלי.. icon_smile.gif
בכל אופן - מה עם יתר השאלות שלי מהודעה האחרונה שלי?
מה לגבי מאוור? הSOUND? וכו'..?

תודה

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא  

אינדקס פורום טכנו
     מפרטי מחשב

שדרוג מחשב - כמה שאלות

עבור לפורום:  

תקנון הפורום    שאלות ותשובות