שלום אורח,
השעה עכשיו היא 22/10/18 07:32

חדשות: נפתח פורום גאדג'טס בו ניתן לדון במחשבי כף יד, מצלמות דיגיטליות, נגנים ניידים, טלפונים סלולאריים כל מה שחדש ומגניב

אינדקס פורום טכנו
     אודיו וסאונד

כרטיסי קול מומלצים

עבור לפורום:  
  עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא    צפה בנושא הקודם - צפה בכל ההודעות - צפה בנושא הבא   הגב לנושא  
מאת הודעה
Anatoli
Tech God
Tech God

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח Email
מפרט מחשב
נושא: כרטיסי קול מומלצים
« פורסם ב-03/04/04 23:31 »
דווח לאחראי הפורום הגב עם ציטוט

לאחר פרק זמן גדול בו לא היה כל שינוי בעמוד המומלצים, סוף כל סוף ישנו עדכון בעמוד. העדכונים נובעים מהפסקת ייצורם של כרטיסים מסוימים והיווספותם של כרטיסים חדשים לשוק, כמו גם שינוי במחירם של חלק מהכרטיסים שכבר נכללו. אתם מוזמנים להגיב בהמשך הדיון, או בהודעה פרטית אליי. אנא דאגו לשמור על שפה מתאימה, ותגובות ענייניות. זהו אינו הדיון לשאול איזה כרטיס קול יתאים לכם יותר מכל.

שימו לב, הכרטיסים המומלצים פה הם כרטיסים אשר מתאימים למחשב מולטימדיה סטנדרטי אשר נדרשת ממנו איכות סאונד/ביצועים גבוהים יותר, ולא כאלו אשר מתאימים לעריכות והקלטות ברמה גבוהה ביותר/אולפנית. כמו כן, ההמלצות הן כלליות בלבד, וייתכן כי אינן יתאימו לצרכים המדויקים של חלק מהמשתמשים.

מחיר נמוך מ-200 שקלים:
Creative Sound Blaster Live! 24-bit Bulk
הכרטיס הוא גרסא מחודשת של כרטיס ה-LIVE הותיק של החברה, אשר מכיל מספר שדרוגים אשר הבולט שבהם הוא שדרוג הממיר מדיגיטלי לאנלוגי לממיר 24bit לעומת 16bit בלבד בכרטיס המקורי. כמו כן, הכרטיס בעל תווח תדרים גדול במיוחד המכיל את כל הסקאלה מ-10Hz ועד ל-40kHz.

מחיר נמוך מ-400 שקלים:
Creative Sound Blaster Audigy 2 Value
גרסא מעט נחותה יותר של כרטיס ה-Audigy 2 שיצא לגמלאות. אינו מכיל מחבר IEEE1394, אך מלבד לכך ההבדל בינו לבין הכרטיס המקורי היינו מינורי. כרטיס מעולה לאילו שמחפשים כרטיס קול בעל איכות סאונד טובה, ביצועים טובים במשחקים תוך שימוש במירב האפקטים הקוליים שנכללים בהם מבלי לשבור את הכיס.

מחיר נמוך מ-600 שקלים:
Creative AUDIGY 2 ZS Retail
כרטיס קול אשר תומך בכל אפקט שקיים בכל משחק שהוא, איכות קול גבוהה מאוד, וביצועים גבוהים ביותר גם במשחקים החדשים ביותר. הכרטיס הטוב ביותר לגיימר שרוצה להכין את המחשב שלו למשחקים של מחר, גם בתצורה של 7.1 רמקולים. גם בעת האזנה למוזיקה הכרטיס נשמע טוב מאוד. אינו מתמודד מול "התותחים הכבדים שבתחום", אך כשמתחשבים בעובדה שייעודו העיקרי הוא משחקים, הכרטיס מציג ביצועים גבוהים מאוד גם בהשמעה והקלטה של מקורות סטריאופונים.

Audiotrak Maya 7.1
לא נראה מרשים במיוחד על הנייר עם DAC ו-ADC של 18bit בלבד וקצב דגימה של 48kHz שאינו מתקרב לכרטיסים מבית Creative אשר מכפילים ואף מרבעים את הקצב הזה. עם זאת, במוזיקה ובהקלטות איכות הקול של הכרטיס הזה מתעלה על כל סדרת ה-Audigy. מתאים מאוד למי שמשתמש במחשב לצורך צפייה בסרטים, האזנה למוזיקה, והקלטה חובבנית. עם זאת, בהחלט לא הכרטיס למי שרוצה להוציא כל פריים בודד במשחקים.

מחיר נמוך מ-850 שקלים:
M-Audio Revolution 7.1
כרטיס טוב מבית טוב. איכות קול מעולה, תמיכה ב-7.1, אשר מאפשרת חיבור הכרטיס למערכת קולנוע ביתי והאזנה למקורות סראונד ישירות מהמחשב בכל תצורה החל מ-2.0 ועד ל-7.1 ערוצים. לא מציג ביצועים גבוהים כלל במשחקים, ולא תומך באפקטים השונים שיש ברובם, מתאים בעיקר להאזנה למוזיקה, צפייה בסרטים והקלטה חובבנית.

ESI Juli@ 192
כרטיס ברמה דומה ל-Revolution, אך נוטה מעט יותר לצד המקצועי של התחום. איכות סאונד ללא כל פשרות, בעל חלק אנלוגי מתחלף פיסית לצורך בחירת כניסות Balanced/Unbalanced לשימוש בהקלטות ברמה מעט יותר גבוהה, אך עדיין לא ברמה אולפנית. בדומה לכרטיסים האחרים בעלי יעוד זה, גם הוא אינו מתאים למחשב אשר תפקודו העיקרי יהיה משחקים.

M-Audio Audiophile 2496
תומך בסטריאו בלבד, לא מתאים בשום אופן למחשב שמיועד למשחקים. בעל איכות סאונד יוצאת מגדר הרגיל, ואיכות הקלטה גבוהה מאוד. מתעלה על כל המתחרים בתווח המחירים שלו. שימו לב, כרטיס זה מתאים רק לאנשים שמתכוונים לערוך הקלטות וצריכים איכות גבוהה מאוד תוך כדי שמירה על עלות נמוכה יחסית, ולאילו אשר האזנה במוזיקה עומדת בראש מעיניהם.

מחיר נמוך מ-1100 שקלים:
Creative AUDIGY 2 ZS Platinum
כרטיס זהה ל-Audigy 2ZS שהוזכר מעלה, התוספת היחידה בכרטיס זה היא כונן המתחבר לכרטיס וממוקם במפרץ הכוננים האופטיים ומציע מגוון רחב של חיבורים. כניסות ויציאות, דיגיטליות ואנלוגיות. מאפשר מגוון רחב יותר של חיבורים לכרטיס המתאים בדיוק לכל גיימר רציני.

Audiotrak Prodigy 7.1
תומך בהשמעה ב-7.1 ערוצים, והקלטה ב-2 ערוצים. פונה לצד היותר מקצועי של השוק, ופחות למחשבים המיועדים למשחקים, אך עם זאת מאפשר האזנה למקורות סראונד בכל התצורות גם ביציאות אנלוגיות. מתאים בעיקר להקלטות חובבניות תוך שמירה על אפשרות הסראונד שלא כמו ב-Audiophile של M-Audio.

החל ממחיר זה אין כל תחרות אמיתית, וכל הכרטיסים שמתאימים לשימוש במחשב מולטימדיה ביתי הם כרטיסי הקול של חברת Creative. החל מה-Audigy 2ZS Platinum PRO אשר זהה לגרסת ה-Platinum מלבד העובדה שבו החיבורים הנוספים ניתנים למיקום מחוץ למארז, והוא מגיע עם שלט אלחוטי. ועד ה-Audigy 4Pro אשר דומה לזה האחרון ברוב המאפיינים, אך ההבדל הרציני היחיד בינהם הוא ממירים איכותיים הרבה יותר ב-Audigy4, אשר מציבים אותו ברמה גבוהה מזו של ה-Audigy2ZS בפרש ניכר בכל הנוגע לאיכות סאונד, בעיקר במוזיקה והסרטים.

לשם השוואה עם כרטיסי הקול המובנים בדרך כלל בלוחות-האם, ה-SoundStorm מציג ביצועים גבוהים למדי עם ניצול מינימאלי של המעבד אשר משתווה בערך לזה של ה-Audigy 2. עם זאת, איכות הקול שלו קרובה יותר לכרטיס ה-Audigy המקורי. באופן כללי ניתן למקם אותו במקביל לכרטיס ה-Audigy. נספרים מדויקים יותר ניתן לראות בקישור המצורף. השוואת ביצועים.

לעומתו הכרטיסים המבוססים על שבב ה-ALC650 של Realtec מפגין ביצועים גרועים ביותר, ניצול גבוה מאוד של המעבד ואיכות נמוכה למדיי. אפילו הכרטיס הזול ביותר שנמצא פה מציג ביצועים העולים עליו בכמה מונים.

במידה וישנן הערות/הארות/תיקונים/מענות/הצעות בנוגע לבעיה כשלהי שיש בעמוד, אנא פנו אליי בהודעה פרטית.

Anatoli.

Huber
Tech God
Tech God

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
מפרט מחשב
נושא: Re:כרטיסי קול מומלצים
« פורסם ב-07/04/04 20:22 »

הערה - כפי שישנו את הסאונדסטורם ככרטיס קול מובנה איכותי ביותר לצ'יפסטים למעבדי AMD, ישנו ה ENVY של VIA בחלק מהלוחות למעבדי 64BIT של AMD שיחסוך מכם את הצורך להשקיע בכרטיס קול נוסף.

www.pcspot.co.il

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-07/04/04 20:34 »

אכן ידוע לי על הכרטיס הנ"ל אך לא מאתי שום השוואה שלו שהייתה מספיק מקצועית על מנת להכניס אותו פה, במידה ויש לך לספק לי אשמח שתביא לי קישור ואני אצרף אותו.

shkup
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-14/04/04 14:20 »

אני חושב שההמלצות קצת מגמתיות.
ישנם כרטיסים ראויים של M-AUDIO ו-AUDIOTRACK שאף אחד מהם לא נכנס לפה.
אי-אפשר להתחמק מזה בטוענה שאין סקירה של "כרטיסים מקצועיים".

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-14/04/04 14:23 »

כרטיסי קול שמתאימים למחשב ביתי נכללו, הכרטיסים שציינת אינם לשיומש ביתי אלא לעריכה מקצועים ולכן לא הוכנסו במומלצים.

shkup
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-14/04/04 16:08 »

מה? מה בדיוק מונע ממשתמש לשקול את קנייתם? המחיר? הוא לא בשמיים כמו כרטיסי מסך לשוק הגרפיקה המקצועי (אלפי דולרים ליחידה).
אני עד היום מתלבט אם השיקולים שלי היו נכונים. (אני חושב שבסופו של דבר כן מפני שה-audigy 2 zs הוא הטוב ביותר למשחקים ומאפשר את ה-frame rate הטוב ביותר).
איך אתה מגדיר בכלל "כרטיס קול למחשב ביתי"? אנשים עושים דברים שונים עם מחשבם הביתי. (עריכה כמו גם משחקים).
זה לא רציני... אם הבעיה היא שאין round ups רציניים לכרטיסי קול אתה יכול לאמר.

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-14/04/04 16:13 »

shkp, אני רואה שהחלטת שהדיון הזה נפתח לכבודך ואתה רוצה שהכרטיסים שאתה מתלבט בינהם יוכנסו פה.
כל כרטיס שלא מבצע קידוד לתקנים שמשחקים עדכניים דורשים או אפילו לא תומך בהם הוא לא כרטיס לשימוש ביתי. מחשב ביתי שדורש כרטיס קול חלופי לזה המורב על הלוח אם דורש כרטיס קול עד חצי מקצועי במקרה הקיצוני ביותר. במקרה הזה הכרטיסים שהוצאו פה מספקים. כרטיסים מעבר לכך כפי שהצעת פה אינם מתאימים כיוון שמשחקים לא יפעלו בהם כראוי, ומטרתו של כל מחשב ביתי היא להריץ משחקים בצורה הטובה ביותר.

shkup
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-15/04/04 00:20 »

אנטולי, אני שמח שאתה מאמץ את שיטת ההתקפה כהגנה אבל התשובה שלך מתלהמת מאוד ואין לה שום ביסוס של ממש.
"ומטרתו של כל מחשב ביתי היא להריץ משחקים בצורה הטובה ביותר." - מאיפה בדיוק הבאת את זה? כל משתמש ביתי הוא משתמש בן 15 שרק משחקים בראש שלו? (no offense, גם אני בקטע של משחקים icon_smile.gif ).
אין משתמשים שהאהבה שלהם היא להאזין לקטעי מוזיקה? לערוך?
אתה מטפס על עץ גבוה מאוד בקביעה כזו חד משמעית בהגדרה של מחשב ביתי...
אני מתקשה להאמין בכל מקרה שכרטיס כמו ה-MAYA לא יעבוד עם משחקים כראוי...
שים-לב שכל ההמלצות שלך הן על שתי חברות בדיוק וחבל כי יש עוד חברות איכותיות ששווה להזכיר (סנטה קרוז למשל).

לסיום, אני למקרה שאתה לא זוכר כבר קניתי כרטיס וככל שאני מתנסה בו יותר אני מסופק יותר מהקנייה אבל אני בהחלט בהרגשה כי אין מספיק ידע מקיף כאן בנושא וזה היה נחמד אם היינו עוזרים אחד לשני ללמוד ולהחכים בנושא.

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-15/04/04 08:38 »

כפי שכבר צייניתי בהתחלה, כרטיס שנועד לשמיעת מוזיקה בלבד הוא לא כרטיס לשימוש ביתי. אפילו החברות המוכרות אותו לא מייעדות אותו לשוק הביתי. אנשים שברצונם להאזין למוזיקה באיכות גבוהה לא ירצו להשקיע פחות מ1500 שקלים ברוב המקרים ולכן הם בכלל לא יתייחסו לסקירה הקצרה שלי.
כמו כן, ציינתי כבר על כל הצאה אתה יכול לפנות אליי, אך תעשה זאת בצורה מכובדת ומסודרת. שלח לי הודעה פרטית עם הדגם הרלוונטי, מחירו, סקירה או שתיים ומפרט באתר הייצרן ואני אחליט בהתייעצות עם אנשים שונים (בין היתר איתך) האם הוא מתאים לעניין.
ושוב, אני לא מאמץ שום גישה של התקפה, אך אני כבר הערתי לך הומן פעמים על ההתנהלות שלך בפורום ואני רואה שאתה לא מפנים זאת, אנא הקפד בעתיד.
לסיום, אשמח אם תיצור קשר בפרטי ולא נמשיך את הגדיון הנ"ל בפומביי.

עריכה:
לכל הקוראים האחרים. shkup ואני יצרנו קשר בפרטי, דיברנו בינינו, והחלטנו לנסות להרחיב את הנושא ולהוסיף עוד בשבועות הקרובים כרטיסי קול מקצועיים בנוסף לאלו המצויים פה.

qwerty
Tech God
Tech God

« פורסם ב-16/04/04 21:35 »

אחלה כתבה , רואים השקעה icon_smile.gif

qwerty icon_biggrin.gif

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-16/04/04 21:40 »

א: תודה רבה על המחמאות.
ב: ההודעה שלך נשלחה פעמיים ולכן בכדי למנוע כפל הודעות השנייה מבינהן נמחקה.

Daniel
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-17/04/04 00:17 »

סחטיין על ההשקעה אחי באמת כל הכבוד thumbs-up.gif icon_wink.gif

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-24/04/04 10:24 »

תודה רבה דניאל.
שימו לב כי נוספו גם ביקורות על הכרטיס, מלבד האודיג'י 1394 (SE) שעליו לא מצאתי ביקורת סבירה ולכן במידה ואתם מכירים אחת שכזו, אנא ידעו אותי.
Anatoli.

nexho
Tech Fan
Tech Fan

מפרט מחשב
« פורסם ב-06/05/04 21:45 »

מה הדעה שלכם על הכרטיס creative extigy usb ?

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-06/05/04 22:54 »

הדיון הנ"ל אינו בקשר לדעות על כרטיס מסוים.
למטרה זו פתח דיון חדש על הכרטיס שאתה מבקש לדעת עליו יותר.

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא  

עבור לעמוד 1, 2, 3  הבא

אינדקס פורום טכנו
     אודיו וסאונד

כרטיסי קול מומלצים

עבור לפורום:  

תקנון הפורום    שאלות ותשובות