שלום אורח,
השעה עכשיו היא 14/11/18 07:24

חדשות: נפתח פורום גאדג'טס בו ניתן לדון במחשבי כף יד, מצלמות דיגיטליות, נגנים ניידים, טלפונים סלולאריים כל מה שחדש ומגניב

אינדקס פורום טכנו
     מפרטי מחשב

בעיה כאובה בבקשה , התייחוסתכם הרצינית....

עבור לפורום:  
      צפה בנושא הקודם - צפה בכל ההודעות - צפה בנושא הבא   הגב לנושא  
מאת הודעה
Mr.HicUp
Tech Master
Tech Master

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
נושא: בעיה כאובה בבקשה , התייחוסתכם הרצינית....
« פורסם ב-11/01/03 23:46 »
דווח לאחראי הפורום הגב עם ציטוט

שלום לכולם.
ברצוני להקדים ולאמר שלא באתי לפרסם את עצמי כאן אלא רק לקבל עצות ודעות מבעלי נסיון שהם מן הסתם, כולם!
אני פותח עסק למכירת מחשבים ויש לי בעיה נורא גדולה ב"לעבוד" על אנשים ומיד אסביר למה אני מתכוון.
בכל מקום שאתה מסתכל בעיתונים או בחנויות אתה רואה הצעות מחיר למחשבים כמו: פנטיום 4 2.4 או 1.8 במחירים מצחיקים שלא עוברים את 4500 ש"ח(במקרה של ה-2.4) או בקושי עוברים את ה- 3500 (במקרה של ה-1.8) למשל: פנטיום 4 1.8 +מסך ב-2950ש"ח, מצחיק ממש!
מה שקורה הוא שחנוית דוחפות מוצרים לא אוריגינליים או לוחות זולים זכרונות באיכות ירודה(אפילו אם זה DDR) מלבישות על זה G-FORCE4 MX440 לא מאיזה יצרן טוב, כותבים הרבה דברים שייראה שהמוצר טוב, אבל חוץ מהמעבד וכמות זיכרון גבוהה שלמראית עיין מאידה על מחשב טוב,המחשב , לטווח הארוך (לא ארוך מאוד) הוא לא שווה ואפשרויות השדרוג , אם בזיכרון ואם במעבד הם מאוד מוגבלים.
לכן כאשר לקוח אומר לך ש"ההוא" נתן לו מחשב פנטיום 4 "COMPLET" כולל הכל ב 3250 ש"ח , לדוגמא, מה אני עושה? אני צריך ליהיות חרא כמו האחרים ולדחוף עוד כמה רכיבים ירודים ולכתוב בהצעה בצורה כזאת שזה ייראה טוב והנה יש לך הצעה זולה יותר ולקוח מרוצה...
מה עושים? איך משכנעים לקוח לשים עוד 1000ש"ח ולקנות מחשב יותר איכותי? גם אם הוא משתמש בסיסי ולא שחקן כבד או בינוני? השחיטות הורגת, ורע לי לנהוג כמו רוב החנוית בארץ, אבל צריך לחיות ממשהו, לא?
הייתי רוצה שלקוח יסכים לשלם עוד קצת בשביל איכות ולא בשביל זבל, וזה לא שאני לא יכול לכלול רכיבים טוביםיותר , הלקוח מייד בורח כשהוא רואה אפילו 200-300 ש"ח יותר יקר ובחנות שממול יגידו לו, "תראה, אני נותן לך אותו הדבר בהרבה פחות ואפילו תקבל כמה משחקים", משחקים "אלק"!.
אתם מבינים למה אני מתכוון?
אשמח לקבל את תגובתכם לנושא זה, שהוא מחלה שאני מודה שגם אני נדבקתי בה כדי למכור ולא להפסיד.... icon_cry.gif

דור
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
נושא: Re:בעיה כאובה בבקשה , התייחוסתכם הרצינית....
« פורסם ב-12/01/03 00:21 »

לנסות ולהסביר להם בדיוק מה שהסברת לנו כאן... אני מבין בדיוק את הדילמה בה אתה נמצא, והדרך היחידה היא לנסות ולשכנע את הלקוחות שהם משלמים עבור ערך מוסף שבסיכומו של יום ישתלם להם: אמינות גבוהה יותר, ביצועים טובים יותר וכדומה.

קשה מאוד להתחרות במחירים עם הזבלונים שהרבה מאוד חנויות מוכרות בתור מערכות קומפלט ("כרטיס מסך 3DFORCE עם 64 מ"ב - פיצוץ!), וקשה עוד יותר לשכנע לקוחות שבמקרה הזה פשוט עובדים עליהם, אבל אתה חייב להתאמץ...

קטונתי מלתת לך עצות בכל הקשור לניהול עסק, אבל מנסיון, בסופו של דבר, לקוחות חוזרים וממליצים לחבריהם על מקומות עם שירות טוב, גם אם המחירים שם מעט יותר גבוהים מהרמה הכללית בשוק.

Aviran
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-12/01/03 01:14 »

זה הכל תלוי בלקוח. כבעל עסק שצריך להתחרות באחרים ולהמשיך להתקיים אני לא רואה שיש לך ברירה אחרת אלא להציע מפרטים זולים ולו רק כדי למשוך לקוחות פוטנציאלים. עכשיו השאלה הנשאלת היא האם אתה רוצה להכנס לנישה של מחשבים זולים (כמו רבות מהחנויות האחרות) או לנישה של מחשבים איכותיים, זה הכל תלוי בפירסום. חוץ מזה אתה תמיד יכול ולנסות ללמד / לשכנע לקוח פוטנציאלי לשדרג למשהו קצת יותר איכותי (אבל קודם כל הוא צריך להכנס לחנות icon_neutral.gif ) .
בקיצור אין לי תשובה חד משמעית וכמו שדור כבר ציין לקוח מרוצה יביא לך לקוחות נוספים, עכשיו השאלה איך תגרום לו להיות מרוצה ואם יש לך אורך נשימה כדי לבנות לך שם של בעל סחורה טובה ואמינה ונותן שירות טוב.

triger772
אורח

« פורסם ב-12/01/03 09:13 »

טוב תראה, דעתי בנושא היא פשוטה. אתה צריך דבר ראשון להגיד ללקוח: " תביא לי את ההצעה שהציעו לך ונעבור עליה ביחד..." אחר כך תנסה למצוא אתרים ידועים שבודקים יכולות של כרטיסים ותראה להם כמה גרפים. אפילו אם הם לא יבינו כל כך מה זה אומר אבל תסביר להם בפשוט מה זה אומר. אחר כך תנסה להסביר להם מאוד בפשטות ובכלליות את מצב השוק כיום של המחשבים, הן בישראל והן בעולם (זכרונות, מהירויות של זכרונות, מעבדים, לוחות אם, כרטיסי מסך ועוד). אחר כך תגיד לו דבר כזה: תגדיר לי את המחשב שאתה צריך, משחקים כבדים, עבודה בוורד ועוד, פלוס סכום מקסימלי. ותסביר לו את כל חלק וחלק שאתה שם.

תנסה ליצור אצל הלקוח הרגשה שאתה רוצה לטובתו ומנסה לצור מחשב שיספק אותו הכי הרבה במחיר הכי טוב. אין מה לעשות עולם העסקים מלא אנשים שקרנים ותחמנים (מנסיון) אתה צריך להראות לו שאתה רוצה אותו ואתה בן אדם אמין. אפילו אם אתה יכול תעשה לו איזה שהיא הנחה כדי לגרום לו להרגיש טוב. ותבטיח לו שבכל בעיה שיש למחשב אתה נמצא לעזרו (בתנאי שאתה באמת מתכוון לעזור לו עד כדי כך).

זהו בתמציתיות הצעתי. נכון שאני רק בן 16 אבל לאבא שלי יש עסק ואני עובד איתו. ואני יודע מה זה חברה טובה ואיכות ומה זזה חברה לא טובה ושקרנית

בהצלחה!

אשמח לפרט יותר אם תצטרך...

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא  

אינדקס פורום טכנו
     מפרטי מחשב

בעיה כאובה בבקשה , התייחוסתכם הרצינית....

עבור לפורום:  

תקנון הפורום    שאלות ותשובות