שלום אורח,
השעה עכשיו היא 18/11/19 16:53

חדשות: נפתח פורום גאדג'טס בו ניתן לדון במחשבי כף יד, מצלמות דיגיטליות, נגנים ניידים, טלפונים סלולאריים כל מה שחדש ומגניב

אינדקס פורום טכנו
     תצוגה ותלת מימד

LCD vs. CRT

עבור לפורום:  
  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא    צפה בנושא הקודם - צפה בכל ההודעות - צפה בנושא הבא   הגב לנושא  
מאת הודעה
TheWiz
Techno Team
Techno Team

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח Email
מפרט מחשב
נושא: LCD vs. CRT
« פורסם ב-26/01/03 13:09 »
דווח לאחראי הפורום הגב עם ציטוט

שלום לכולם,

בואו נעשה סדר במונחים ונסביר את ההבדל בין שני סוגי המסכים:

1. תדירות רענון - מספר הפעמים שהמסך מרוענן בשניה. נמדד ב-Hz ומופיע במסכי CRT בלבד. תדירות מכ-85Hz ומעלה מונעת את תופעת הריצוד. לא תופס במסכי LCD מכיוון ששיטת התצוגה שונה (CRT - תותח אלקטרונים, LCD - העברת חשמל בגביש).

2. זמן תגובה - משך הזמן שאורך למסך לעדכן שינויים בתצוגה (משהו כמו זמן תגובה ברכב מלחיצה על הדוושת הבלם על לעצירה). מסכי CRT עושים זאת בזמן אפס (קרוב לזמן אמת) לעומת זאת מסכי LCD עושים את זה ב20-50ms, מה שגורם לתמונה להימרח במיוחד בסרטי DVD.

3. זווית צפיה - הזוויות מהן נראית התצוגה בצורה ברורה. במסכי CRT ניתן לראות את התמונה המוצגת בצורה כמעט זהה מכל זוית בטווח של כ150 מעלות, ואילו במסכי LCD זווית הצפיה מוגבלת ל-90-17 מעלות בלבד.

4. ניגודיות - לשם הבחנה בגוונים שונים של צבעים יש צורך בנגודיות גבוהה, אחרת כל צבעי האפור דומים לשחור, לדוגמא, במסכי CRT הנגודיות היא 1:700 ובמסכי LCD הממוצעים משהו כמו 1:300 כשבטובים יותר 1:450. מכאן יוצא שמסכי LCD אינם באמת מציגים 16 מליון צבעים אלא רק 260 אלף צבעים.

5. רזולוציה - מספר הפיקסלים המוצגים על המסך. מסכי CRT מאפשרים בד"כ קשת רחבה יותר של רזולוציות ורזולוציות גבוהות יותר.

6. אפקט מגנט - כאשר מקרבים מגנט לאלקטרונים הם נמשכים או נדחים ממנו. זו הסיבה לעיוות התמונה שנגרם במסכי CRT (המושתתים על תותח אלקטרונים) משדה מגנטי חזק (רמקולים למשל). מסכי LCD אינם רגישים להשפעות מגנטיות.

7. צריכת זרם - צריכת מסכי CRT גבוהה משמעותית מזו של מסכי LCD, כ-60-160 וואט ב-CRTs לעומת 25-40 וואט עבור LCDs.

8. גודל משקל - פה היתרון המשמעותי ביותר של מסכי ה-LCD. נפח ומשקל מזעריים. לדוגמא: משקלו הממוצע של מסך CRT במידה של "19 הוא כ-20 ק"ג לעומת חמשת הקילוגרמים שישקול מסך "17 מסוג LCD.

9. שיטת שידור - שיטת הקידוד של הביטים שיוצגו על המסך. במסכי CRT הקידוד הוא אנלוגי בלבד ואילו במסכי LCD הקידוד הוא גם אנלוגי וגם דיגיטלי. "שיטת שידור" מופיעה כפרמטר אחרון מכיוון שנכון לעכשיו אין לפרמטר זה השפעה על איכות התמונה. מסכי CRT עדיין מציגים תמונה איכותית יותר.

מסקנות:

1. מחירו של מסך "CRT 19 מן האיכותיים ביותר דומה לזה של מסך "LCD 15 פשוט.
2. מסך LCD מיועד לעסקים ולמשחקים כמו סוליטר, לא יותר מזה.
3. מסך LCD משדר יוקרה ולכן תמצאו אותו הרבה בעסקים.
4. מסך LCD אינו האידיאלי לצפיה בסרטים, משחקים וביצוע עבודות גרפיקה שונות.
5. מסך LCD מתאים לאנשים שמקום פנוי על שולחנם נמצא בראש סולם העדיפויות.

אם ישנן הערות, תיקונים וכו', אשמח לשמוע.

TheWiz.
(תודה לרני על העריכה)

pixel
אורח

נושא: Re:LCD vs. CRT
« פורסם ב-26/01/03 14:32 »

אני רק רוצה להוסיף שאני שמח שאתה משלנו icon_lol.gif
יפה כתבתה

dimoniko
High Tech
High Tech

מפרט מחשב
« פורסם ב-26/01/03 18:10 »

icon_surprised.gif כל הכבוד וגם יכולת להוסיף קצת ולכתוב את זה ככתבה שלמה באתר.

Aviran
Techno Team
Techno Team

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
מפרט מחשב
« פורסם ב-26/01/03 18:51 »

עוד שתי נקודות שכדאי להזכיר.
מסכי LCD אינם פולטים קרינה ואילו CRT כן
מסכי LCD בריאים יותר לעיניים.

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-26/01/03 19:33 »

תודה על המחמאות חברים!

אבירן: נכון שאין קרינה במסכי LCD, אבל אני לא מסכים איתך בקשר למסקנה השניה. לדעתי אם איכות התמונה של LCD אינה קרובה לאיכות של CRT נגזר מכאן גם בריאות העיניים. צפיה בתמונה לא איכותית (לדעתי) לאורך זמן לא בדיוק תורמת לעניין.

TheWiz.

Black-Cat
Tech Fan
Tech Fan

« פורסם ב-26/01/03 22:23 »

אני בדעה של אבירן.... ומי אמר שאיכות התמונה ב LCD כל כך גרועה עד שהיא יכולה לפגוע בעיניים...

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-26/01/03 23:15 »

כמו שציינתי, זו דעתי. מכיוון שלא מצאתי אסמכתות לכאן או לכאן ומכיוון שאנני רופא, ציינתי את דעתי האישית בלבד.
אם למישהו יש מקור שיחזק את אחת הטענות אשמח לשמוע.

גם אתה וגם אבירן לא ציינת מקור כל שהוא. שתף אותנו.

TheWiz.

Black-Cat
Tech Fan
Tech Fan

« פורסם ב-26/01/03 23:22 »

זה נכון שאין לי מקור... אני גם לא מבין משהו באיך שהמסכים עובדים.. שפורפרות, בלי שפורפרות...
אני לא ממש יודע איך להסביר אז אם משהו מבין קצת יותר ממני אז שישתף אותנו...

Aviran
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/01/03 02:11 »

הבריאות לעיניים נובעת מכך שמסכי LCD הם Flicker Free, כלומר הם לא צריכים לצייר את המסך מלמטה למעלה. זה מידע מכתבה שראיתי בטלוויזיה, די מיזמן, אם אני אמצא משהו כתוב או מידע ממקור מהימן אני אשתף אתכם.

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/01/03 03:04 »

זה נכון אבל בCRT בקצב רענון של למעלה מ85HZ (כל המסכים היום) לא רואים ולא מרגישים זאת.

TheWiz.

Mickel116
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/01/03 12:21 »

שלום לכולם.

אני כבעל מסך LCD של LG דגם 563LE, רוצה להפריח כמה שמועות על המסכים הדקים.

נתחיל ב כמה ציטוטים:
ציטוט:
תדירות רענון - מספר הפעמים שהמסך מרוענן בשניה. נמדד ב-Hz ומופיע במסכי CRT בלבד

זה לא ממש רלונטי אבל זה לא נכון, למשל במסך שלי מקסימום הרפרש רייט הוא 75 בכל הרזולוציות. 1024-768 הכי גבוהה'. אבל ממש שלא מרגישים את תופעת ריצוד התמונה.

עכשיו אני רוצה להפריח את דעת איכות התמונה הירודה, כשאני בדקתי איזה מסך לקנות אני הלכתי להרבה חנויות עם תצוגת מסכים, ובחנות אחת המסך שלי היה בתצוגה עם המסכים המובילים של סמסונג ו סוני, ושאר החברות הטובות, ואני אומר לכם שבכל האפליקציות ש בעל החנות הריץ התמונה של המסך שלי הייתה יותר ברורה, כאילו שאר המסכים כצת אפורים עם נקודות לבנות. בעל החנות הריץ סרטים, מבחן ב 3D MARK 2001, וכמובן עבודה בדסקופ. ואני אומר לכם בבירור ש מבחינת איכות תמונה מסך ה LCD הוביל ובגדול , אפילו מרחוק ראו את ההבדלים הענריים ביין המסך הדק ל CRTיים. התמונה פשוט נראת הרבה יותר חייה.

עכשיו אני רוצא להתיחס לעוד דעה שלדעתי מאוד מופרחת שהיא "שמשחקי מחשב לא הוכים טוב במסכים דקים כמו ברגילים", אני אומר לכם כ גיימר מאוד כבד שזה ממש לא נכון בכל המשחקים ששיחקתי שביניהם : UT2003, GTA3, WARCRAFT, HEROES3,IGI2 DEMO,NPSHP2. ועוד רבים אחרים, ואני מבטיח לכם שלשחק במסך LCD לא שונה בכלום מלשחק במסך רגיל זה אפילו יותר כייף , מכיוון שהתמונה נראת יותר ברורה.
אבל למרות זואת אני מודה שכשבא חבר ושנינו רוצים לשחק במחשב אז זה שלא יושב בדיוק מול המסך רואה שהמסך "משחיר" בצד שהוא רחוק מהמסך. וזה באמת מפריע כשחקן TONY HAWK 3, ויש לי GAMEPAD אז החוויה קצת נהרסת בגלל המסך. אבל אני חוזר ומבציר שכשחקן יחיד לשחק במשחקים זה בדיוק או אפילו יותר טוב מבמסך רגיל.

ועכשיו לנקודה בכי חשובה לדעתי שזו היא בריאות העיניים, אני אומר לכם עכשיו שזו פשוט חוויה אחרת , פשוט שתי ליגות מעל למסכים הרגילים. אפשר לשחק לגלוש לתכנת אומה שרק בא לכם במשך זמן מאוד גבוה, בלי כאב עיניים ובלי נפיחות עיניים . זה פשוט הרבה יותר טוב מהמסכים הרגילים, עכשיו אני אומר לכם מנסיוני האישי עם המסך שלי , שאני נמצא במחשב כל יום מ 3 בצהריים עד 9 בערב ולא כואבות לי העייניים, ואפילו תחושת התשושות נעלמת כמעט לגמרי. אכשיו אחרי שיש לי את המסך הזה כבר שלושה חודשים , ואז אני צריך ללמוד במסכים הרגילים שאצלי בבית הספר. אני אומר לכם בבירור שבמסך שלי החוייה שונה לגמרי מבחינה הטובה.
אחרי 45 דקות במחשבי הבית הספר העיינים כבר מתחילים לכאוב. ואני מרגיש תשישות.

בכשר לבריאות לעיניים אני לא רופא אז אני לא יודע בבירור. אבל אני יכול להגיד לכם שלא בריא לשבת מול כל מסך שהוא למשך זמן ממושך ועוד כשהוא כל כך קרוב לעיניים.

אז לפי דעתי למרות הרזולוציה הנמוכה, ובעיית הצבעים שמחשירים המסכים הדקים עדיפים על מסכי ה CRT בכל הבחינות.

מקווה שעזרתי ושהפרחתי כמה שמעות על מסכי ה LCD.

Mickel116

Black-Cat
Tech Fan
Tech Fan

« פורסם ב-27/01/03 16:24 »

Mickel166

אני איתך!
סוף סוף מישהו שמבין!

aviram-k
מנהל הפורומים
מנהל הפורומים

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/01/03 16:59 »

ציטוט:
זה לא ממש רלונטי אבל זה לא נכון, למשל במסך שלי מקסימום הרפרש רייט הוא 75 בכל הרזולוציות. 1024-768 הכי גבוהה'. אבל ממש שלא מרגישים את תופעת ריצוד התמונה.

זה יפה שאתה לא מרגיש את תופעת הריצוד, אתה בכל זאת דופק את העיניים אם אתה עובד על פחות מ-85Hz.

איכות התמונה במסכי LCD פשוט נמוכה. אם אתם חושבים ההיפך לא ראים מסך CRT טוב. מסכי LCD כהים, מטושטשים ויש להם תופעת מריחה רצינית ביותר בסרטי DVD. בכסף שיעלה מסך "LCD 15 טוב, אני אוכל לקנות מסכי CRT מבוססי Diamondtron או Trinitron שיציגו תמונה נקיה וטובה בהרבה. מהנסיון שהיה לי עם מסכי LCD הרבה יותר קשה לקרוא בהם טקסט, המגבלת רזולוציה שלהם מעצבנת ופשוט צריך להתאמץ כדי לפענח בהם פרטים קטנים. כשאני יושב מול מסך CRT איכותי, כמו ה-Iiyama Vision Master 512 Pro התמונה כאילו "קופצת" לי לעיניים והכל חד וברור. אם המסך הזה נראה יקר, מסך "LCD 17 טוב יעלה לא פחות.

אני מהמר שהמסכים שיש לך בבית ספר הם "15, מקסימום "17, לא שטוחים ובטח מחברה עלומת שם. אני יודע שהדבר הראשון שאני עושה כשאני מתיישב מול מסך בבית זה מעביר רזולוציה ל-1024x768 ושם את ה-Refresh Rate על 85Hz.

לדעתי, מסכי LCD הם כמו מארזי Lian-Li וחומרה של Apple: יפה, אבל לא אופה icon_lol.gif

You are not your fucking system specs. You are not your uptime stats, your script file or your oversized desktop screen cap. You are not your broadband connection. You are not your fucking post count.

Mickel116
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/01/03 18:16 »

אבירם אני רוצה להגיב על כמה דברים שאמרתה:
קודם כל זה:
ציטוט:
זה יפה שאתה לא מרגיש את תופעת הריצוד, אתה בכל זאת דופק את העיניים אם אתה עובד על פחות מ-85Hz.

אני לא מרגיש את תופעת הריצוד מכיוון , שהיא פשוט לא קיימת במסכי ה LCD.

ציטוט:
איכות התמונה במסכי LCD פשוט נמוכה.

זה ממש אבל ממש לא נכון, איך אתה יכול להכליל את כל מסכי ה LCD, אולי המסכים שאתה עבדתה איתם הם ירודי איכות, ומחברה עלומת שם, אבל במסך שלי פשוט רואים נפלא, ואני אומר לך שאין כמו לראות סרט די וי די טוב על מסך אל סי די איכותי.

ציטוט:
מהנסיון שהיה לי עם מסכי LCD הרבה יותר קשה לקרוא בהם טקסט, המגבלת רזולוציה שלהם מעצבנת ופשוט צריך להתאמץ כדי לפענח בהם פרטים קטנים.

אז כנראה התנסיתה עם מסכים ממש ישנים , מכיוון שבמסך שלי ממש שלא צריך להתאמץ כדי לקרוא טקסט אלה אפילו הפוך, הרבה יותר קל לקרוא טקסט מכיוון שהעיינים לא כואבות.
ואת האמת מגבלת הרזולוציה לר מטרידה אותי כל כך, מי בכלל צריך 1200 על 1600 חוץ מבבנצרמקים?

ציטוט:
מסכי LCD כהים

ממש שלא. רק עם אתה יושב מלמעלה או מהצד , לעומת זואת עם אתה יושב כמו כל בן אדם נורמלי , מול המסך אתה פשוט רואה הכל בהיר ונפלא.

חוץ מזה, במסכים דקים גודל התמונה הוא גדול יותר ממבכי ה CRT למשל במסך שלי שהוא 15 אינטץ אני רואה תמונה של 16.1 כמעט כמו שבמסך 17 אינטץ רגיל.
לכן המחיר שונה, כי הגודל שונה. וכמובן דרך היצור, אבל אני לא יכנס לזה.

ציטוט:
אני מהמר שהמסכים שיש לך בבית ספר הם "15, מקסימום "17, לא שטוחים ובטח מחברה עלומת שם.

אז כרגה בהימור שלך הפסדתה את הכסף, מכיוון שיש לי בבית ספר מסכי BENQ אומנם לא שטוחים לחלוטין אבל 17 אינטץ דיי איכותיים, יחסית למסכי בית ספר.

Mickel116

נ.ב

ותודה BLACK-CAT על ההערכה והשם הוא Mickel116 ולא 166.

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/01/03 18:30 »

ציטוט של Mickel116:
(מקור הציטוט)<br>שלום לכולם.

אני כבעל מסך LCD של LG דגם 563LE, רוצה להפריח כמה שמועות על המסכים הדקים.

נתחיל ב כמה ציטוטים:
ציטוט:
תדירות רענון - מספר הפעמים שהמסך מרוענן בשניה. נמדד ב-Hz ומופיע במסכי CRT בלבד

Mickel116

קצב הרענון במסכי LCD אינו חשוב כמו בCTR זאת מכיוון שאין ריצוד במסכים האלה והבעיה שלהם היא אחרת, זמן התגובה. לכן לצאת ולהגיד שאצלך "ממש לא מרגישים את תופעת ריצוד התמונה" זה לא ממש נכון. זאת מכיוון שהיא לא קיימת בכלל בגלל שיטת ההצגת הפיקסלים (לא תותח אלקטרוני אלא חשמל בפיקסלים).

איכות התמונה של CRT עולה עשרת מונים על איכות התמונה של LCD גם אם אתה לא רואה את זה וגם אם הדגימו לך 20 תוכנות שונות על המסכים. גרפיקאי מתחיל יכול להגיד לך בדיוק מהי איכות ומה לא.

בקשר לכך שאתה חושב שזה פחות מעייף את העיניים אל כך נאמר "אין חכם כבעל נסיון". אבל לא צריך להגזים אם "נפיחות בעיניים". לי מעולם לא כאבו העיניים ממסכי CRT למרות שאני שוקד עליהם 14 שעות ביממה כל השבוע. גם המרחק מהמסך חשוב.

TheWiz.

TheWiz.

aviram-k
מנהל הפורומים
מנהל הפורומים

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/01/03 18:33 »

לא חושב שהפסדתי, אמרתי מסכי 17" לא שטוחים, וצדקתי. BenQ היא חברה עלומת שם, ועדיף לה ככה, משום שחברת האם שלה (Acer) היא חברה עם שם מאוד רע.

המסכי LCD שראיתי היו Sony ו-Hyundai, אני לא חושב שהם בדיוק הגרועים שבמסכים.

כשאני משחק, אני רוצה יותר מ-1024 על 768, כל עוד הכרטיס שלי מסוגל icon_lol.gif הרזולוציה חיונית להמון דברים, ומשחקים זה חלק מזה. עורכי גראפיקה וסאונד, לדוגמא, שצריכים כמה שיותר שטח מסך וכו'.

אתה מבין שבמחיר של מסך "LCD 17 אני קונה מסך "CRT 22, ומהטובים ביותר שיש? זה הבדל של קצת יותר מ-"0.9.

בסופו של דבר, אני מניח שזה וויכוח די עקר. לכל אחד נוח להתסכל על המסך שלו, בדיוק כמו שכל אחד אוהב רמקולים אחרים.

You are not your fucking system specs. You are not your uptime stats, your script file or your oversized desktop screen cap. You are not your broadband connection. You are not your fucking post count.

Grim Reaper
אורח

« פורסם ב-02/02/03 17:47 »

אלא אם כן יש לך בעיית מקום אני לא רואה סיבה לרנות LCD שכן יש בעיות רזולוצייה ויש אי דיוק (לכל טקסטורה יש שובל מעצבן).

Mickel116
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-02/02/03 18:33 »

שלום.

ממתי שלקנות מסך שלא הורס את העיינים זואת סיבה לא מוצדקת?
ככל הידוע לי, למה אנשים משדרגים למסכים יותר טובים , עם טכנולוגיות חדשות טריניטרון ואז פלטרון . כל זה נועד בשביל עניין בריאות העיינים, אנשים אני אומר לכם זואת פשוט הרגשה אחרת לעבוד , לשחק עם המסכים הדקים.

ציטוט:
אי דיוק (לכל טקסטורה יש שובל מעצבן).

זה ממש אבל ממש כבר לא רלוונתי, אני ראיתי שובל אחרי טטקסטורות במסכים מלפני כמה שנים טובות, עכשיו , לפחות במסך שלי התופעה הצטמצמה כמעט ל אפס, אני לא מרגיש את זה במשחקים ולא בדסקטופ, אלה רק עם אני עושה את זה בכוונה כדי לבדוק "אם המסך יעמוד בזה" ואני מזיז אותו במהירות עצומה, מצד לצד. וגם אז לא ממש מרגישים את תופעת השובל , אלה רק עם מחפשים את התופעה בכח.

בקשר לרזולוציות אני מודה זה קצת מעצבן אבל למה "בעיית הרזולוציה" ,אם כבר אז הגבלת הרזולוציה.

Mickel116

נ.ב
בקשר לפיסקה הראשונה אני לא רופא, אז אני לא יודע בדיוק אבל על פי נסיוני, אני אומר לכם שמסכי ה LCD פשוט הרבה יותר טובים לעיינים, אין עיניים אדומות וכואבות אחרי זה , וההרגשה פשוט הרבה יותר טובה.

Grim Reaper
אורח

« פורסם ב-02/02/03 18:43 »

בריאות העניים? העניים שלי גם ככה הרוסות icon_lol.gif

Mickel116
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-02/02/03 18:52 »

שלום.

זה לא משנה אם העיינים הרוסות או לא , אני רואה 5/15 בשני העיינים, עקב מסך ממש דפוק בלי שם. הפואנטה זה לא אם העיניים הרוסות, הפואנטה היא שאתה לא רוצה להרוס אותן עוד יותר. ואת חווית ה "עניים אדומות" אתה מרגיש את זה כמו כל השאר, וזה מזיק לך עוד יותר מהאחרים.
אז דווקה לאחד כמוך , כן ההיתי ממליץ על מסך דק ואיכותי.

Mickel116

Grim Reaper
אורח

« פורסם ב-02/02/03 19:23 »

5/15? WTF?

Black-Cat
Tech Fan
Tech Fan

« פורסם ב-02/02/03 19:50 »

אני קניתי LCD בגלל העיניים. אני לא יכול לישון בלילה אחרי שימוש ארוך במחשב עם מסך רגיל.
יש אנשים שמסך רגיל לא משפיע עליהם אבל אני דפקתי את העיניים, כנראה לא במחשב ומסך רגיל רק הורס לי אותם יותר ויותר. icon_neutral.gif

Mickel116
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-02/02/03 20:59 »

שלום.

ציטוט:
5/15? WTF?

כשעושים בדיקת עיינים (לוח עם מספרים בגדלים שונים).
אומרים לך את התוצאה במדידות האלה למשל 6 מתוך 6 זו ראיה רגילה וטובה, 5 מתוך 15 זה אומר שידעתה מספר אחד מתוך שלוש, וזה אומר שאתה צריך משקפיים.

וBlack-Cat אני משתטף בצערך.

Mickel116

sunnyro
Tech Fan
Tech Fan

« פורסם ב-02/02/03 21:37 »

1. עדיין אפשר לראות עם מסכי LCD גם ב refresh יותר נמוך, בגלל שכל תמונה נשארת ליותר זמן ולכן אין flickering כמו במסכים הישנים של הירוק שחור שהיה צריך להריץ עלייהם שומר מסך או שהיתה נצרבת עליהם התמונה, וזו גם הסיבה שיש בעיה במהירות תגובה של המסך.
2. אני לא מכיר 15/5 רק את השיטה הארופאית של 6/6 והשיטה האמריקאית של 20/20 (אם תעבירו feet ל מטר תראו שזה אותו דבר). השיטה אומרת ש 12/6 אומר שמ 6 מטר אתה רואה כאילו אתה מסתכל על 12 מטר וכו'. icon_twisted.gif

Black-Cat
Tech Fan
Tech Fan

« פורסם ב-02/02/03 22:16 »

נשאר לי דבר אחד להגיד...(או שניים..)

אנשים, אם יש לכם בעייה הכי קטנה בעיניים ואתם לא מוכנים לדפוק אותן עוד יותר אז תקנו מסך LCD! icon_twisted.gif

לא סתם... icon_wink.gif
כמו שאמרו בהתחלה.. אין פה ויכוח, כל אחד ומה שנוח לו...

Grim Reaper
אורח

« פורסם ב-03/02/03 01:25 »

מסך LCD הוא לא נוח אבל כמו שאמרתם, על טעם ועל ריח....

MarkUS
אורח

« פורסם ב-03/02/03 07:42 »

Hi, I just bough a Iiyama AS4314UTG lcd 17" screen, what can I say is it's great. You can read about it at tomshardware. I previosly owned LG 795+, a great monitor and this LCD is not better nor worse.
I wouldn't say that LCD screen better at grafics but they have greatly improved. My main purpose when buying LCD screen was saving space and saving 80% space but loosing 5%(yes only 5% or even less than that) of grafics quality is a great deal.
Do you know the UT2K3 benchmark where you fly the hole map very fast, well guess what no trailing at all - 0 trailing. My monitor has 20ms refresh time but there are a few new ones that have 16ms !
My monitor's max resolution is 1280/1024 or 1280/978 can't remember, but I just can't use any resolution beyond 1024/768 on any screen, it's just too small for me.
So any of you who consider buying a new monitor, go to the store and see it for yourself and choose what you like.

Grim Reaper
אורח

« פורסם ב-03/02/03 15:03 »

מה קרה? לא טוב לך עיברית? icon_razz.gif

MarkUS
אורח

« פורסם ב-03/02/03 20:48 »

My keyboard doesn't have a hebrew letters, so untill I get hebrew stickers, I'll continue writing in english

Grim Reaper
אורח

« פורסם ב-03/02/03 20:54 »

מובן...
SORRY MAN

silvermoon
אורח

« פורסם ב-06/02/03 19:42 »

שלום אני לאחר בדיקות חוזרות ונישנות הגעתי למסקנה
LCD בריא יותר לעניים איך בביתים ישנה בעיה של קצב רענון לנקודה מה שגורם לתופעות שונות בגרפיקה LCD מהיקרים שווה כול אגורה ואני מדבר על מסכי ה15
שעולים4000 שקל

CRT מסך CRT הכי יקר ואיכותי שתימצאו 17 יעלה לכם כ2000 שקל
והביצועים שלו יעלו בהרבה על מסך LCD 15 שיעלה אותו מחיר

אני מדבר מניסיון אישי ואני מניח שהסיבה שאתם רבים פה היא בגלל שכל אחד היסתכל במסכים שונים

מסקנה אני לא רואה שום סיבה לבזבז 4000 שח על מסך 15 בעוד שאפשר ליקנות כבר מסך 19 CRT באותו מחיר אם איכות לא פחות ולא יותר מה15
היתרון היחידי של LCD הוא קרינה נמוכה וחסיכת מקום

אני אישית לא רואה שום סיבה ליקנות LCD למחשב ביתי אבל חבר טוב שלי קנה לעצמו מסך18.1 ב8000 שח ואני קניתי מסך 19 רגיל והאמת אצלי רועים טיפה יותר טוב

Grim Reaper
אורח

« פורסם ב-06/02/03 19:58 »

מן הסתם, ה LCD לא מראים איכות משהו...

hezi75
Tech Master
Tech Master

« פורסם ב-08/02/03 16:17 »

היי,

עבדתי עם שני סוגי המסכים ודעתי בעניין:

מסך "LG FLATRON LCD 15: ניתן לעבוד איתו בצורה טובה רק כאשר יושבים מולו, אחרת התמונה נמרחת או נהיית כהה.
לצפות בסרטים עם המסך הנ"ל זו חוויה שהייתי מוותר עליה.

מסך MAG 786PF שטוח: פשוט חוויה icon_exclaim.gif , שווה כל שקל, ניתן לצפות בסרטים ולשחק במשחקים ולהשיג חדות, בהירות מצויינת, אני ממליץ עליו thumbup.gif

Grim Reaper
אורח

« פורסם ב-08/02/03 16:38 »

יש את ה PF ויש את ה FD, ה FD יותר טוב בגלל השפורפרת שמיוצרת ע"י סוני.
זה רמה אחרת של מסכים...

hezi75
Tech Master
Tech Master

« פורסם ב-09/02/03 00:53 »

Grim Reaper, מסכים איתך ש -FD יותר טוב מ - PF ובכל זאת אני מרוצה מאוד
מהמסך הזה icon_lol.gif

AlphaCygni
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-09/02/03 02:31 »

טוב לשמוע שיש אנשים שמרוצים מסדרת ה "PF", לדעתי מדובר בכשלון מוחלט.

אגב, מאג החלו לייצר מסכים מסידרת ה FD2, המבוססים על השפופרות של מיצובישי, כל מה שנותר עכשיו הוא רק לצפות להם.

Grim Reaper
אורח

« פורסם ב-09/02/03 11:41 »

אתה מתכוון לדיאמונדטרון?
איזה ביזבוז!

Black-Cat
Tech Fan
Tech Fan

« פורסם ב-10/02/03 23:04 »

שלום כולם....
ברגע זה ממש אני עובד עם המסך החדש שלי, שהוא במקרה LCD 17 אינץ' של ViewSonic...
המסך מדהים, אין בעיות ואני ממש נהנה כאחד שעובד מול המסך, לא מתבונן מהצד... גם במשחקים אין בעיות..
עוד משהו,
העיניים שלי כבר לא כואבות יותר! icon_cool.gif
icon_lol.gif

o}{ygen
אורח

« פורסם ב-17/03/03 02:42 »

אוקיי, קודם כל שלום לכל הגולשים.
אני קצת חדש באתר הזה אבל מהתנסותי קצרת המועד, התרשמתי מאוד לטובה מהנכונות הרבה של אנשים לעזור אחד לשני ומשיתוף הידע.

ראיתי פה כל מיני תגובות, דעות, מאמרים, ומושגים טכניים שהופרחו לחלל.
ברשותכם, בתור אדם המתעסק מעט בתחום, הייתי רוצה לעשות מעט סדר בדברים...

ישנם 3 סוגי התקני תצוגה עיקריים:

CRT- Cathode Ray Tube
LCD - Liquid Crystal Display
TFT - Thin Film Transistor

כרגע, נתייחס רק לשתיים העיקריות (במידה ונושא ה-TFT יעלה באתר, אתייחס אליו בשלב מאוחר יותר)

(ישנה גם שיטת תצוגה רביעית AMT - Active Matrix Transform, אבל היא לא כ"כ נפוצה וגם לא תהיה נפוצה עד לפריסה רחבה יותר של שוק הHDTV)

אוקיי, הסוג הראשון CRT:

זה המסך שנמצא בשימוש הנפוץ ביותר.

טכנולוגייה הנמצאת בשימוש משנות ה-60 ועיקרה הוא מיקוד אלומות אור בצבעים שונים (RGB,CYMK וכו') דרך שפופרת קתודית (Cathode) אל משטח פרו מגנטי עליו מורכבים התקני סינון והתקני ברירה (יש המון שיטות ואופנים אבל קצרה היריעה)
איכות התמונה נקבעת בהתאם לצפיפות (Resolution) התמונה, לעומק הצבע
(Color Depth), ולקצב הריענון (Refresh Rate).

לגבי רזולוצייה ועומק הצבע, אין צורך להרחיב - אני מניח שכולנו יודעים כמה פרמטרים אלו משנים את איכות התמונה.

לגבי קצב הריענון: אני הייתי רוצה להתחיל ולתקן טעות מאוד נפוצה: (ובמיוחד כשראיתי אותה בכמה מקרים כאן בפורום)
קצב הריענון המשמעותי מבחינת איכות התמונה ואפקט הריצוד הוא הקצב האופקי
(Horizontal) ולא הקצב האנכי (Vertical)! כפי שנהוג לחשוב.
בד"כ הקצב האפקי והאנכי מתואמים ומסונכרנים ביניהם, אבל כבר נתקלתי לא אחת במשתמשים שקצב הרענון שלהם (האנכי) עמד על 100Hz והמסך שלהם עדיין ריצד בגלל שהקצב האופקי שלהם עמד על 30Hz לדוגמה.

ברוב כרטיסי המסך החדשים (משנת 97) שיטת הריענון נקראת Composite, שיטה זו מבטיחה התאמה בין הקצב האפקי לאנכי, אך עדיין ניתן להשיג איכות תמונה טובה יותר באמצעות העלאה של קצב הרענון האופקי.

כדי לחשב את קצב הריענון בצורה מדוייקת עושים ממוצע בין הקצבים האופקי והאנכי והתוצאה המתקבלת היא קצב הרענון בפועל.
ע"מ לצמצם ככל האפשר נזק אפשרי לעיניים, מומלץ לעבוד בקצב ריענון של לפחות 82Hz (משולב).

מסך זה (CRT) הוא הטוב ביותר למשתמש הממוצע (במידה ואינכם עוסקים בגרפיקה ומריצים מודולים כבדים)
מבחינת שימוש ממוצע (משחקים,MP3,Kazaa,ו-office) אין שום הבדל משמעותי המצדיק רכישה של מסך LCD היקר בכ-40% ממסך CRT בעל תכונות זהות.

הסוג השני LCD:

טכנולוגייה זו, תופתעו לשמוע אף יותר עתיקה מטכנולוגיית ה-CRT (אי שם בשנות ה-40).
לכל אחד מאיתנו אני מניח, יש שעון דיגיטלי.
שעון זה מציג בטכנולוגיית LCD בדיוק כמו מסכי המחשב.
ההבדל המהותי ביניהם הוא תדירות הפס (Band Frequency) ורוחב המילה (Bit Width).
שעון יד דיגיטלי עובד ב-2Bit המאפשרים לו להציג שני צבעים בלבד (שחור\לבן, ירוק\לבן וכו' הבנתם את העיקרון...)
מסך LCD ממוצע, עובד ב-32Bit המאפשרים לו להציג כ16 מיליון צבעים (תיאורטית, בפועל כמו שנאמר בפורום הוא משיג הרבה פחות עקב מגבלות חומרה)
ההבדל המהותי ביותר בין מסך CRT ל-LCD הוא שיטת הסריקה (Scan Method)
במסך LCD לא קיים המושג Refresh Rate.
מסך LCD עד כמה שזה יישמע מוזר, משאיר את נתוני התצוגה הנוכחיים על המסך עד שייתבקש ע"י יישום זה-או-אחר לשנותם.
שיטה זו חסכונית הרבה יותר באנרגייה מכל שיטה אחרת.
למעשה, אפשר לדמות את זה לתמונה הנשארת קבועה ויציבה עד שמשנים אותה.
אין ספק שהטכנולוגייה הזו, עדיפה מבחינה בריאותית על כל שיטה אחרת (למעט TFT). בנוסף, כמות הקרינה שפולט מסך LCD (כן גם הוא פולט קרינה, כמו כל מכשיר חשמלי) אפסית וזניחה.

בתקווה ששפכתי מעט אור על הנושא.

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-17/03/03 10:28 »

בהחלט שפכת אור ידידי היקר!
ברוך הבא לפורום! icon_lol.gif

החכמת אותי, לא ידעתי שכאשר מדובר בקצב רענון 80Hz+ מדובר במשולב.
ראוי לציין, שטכנולוגית LCD שקיימת היום, קיימת "רק" 15 שנה. לאט לאט תכנס לשוק טכנו' שנקראת OLED שאחד היתרונות הבולטים הוא שניתן לקפל את המסך!

לסריקה מקיפה על עולם המסכים הגדולים לחץ כאן.

TheWiz.

Hertz
Techno Team
Techno Team

« פורסם ב-17/03/03 12:17 »

ישנם עוד הרבה טכנולוגיות דמויות OLED (שחלקן אפילו זול יותר - החולשה העיקרית של OLED) וישנו אפילו מסך שעובד ב2Bit (שחור\לבן) והוא נועד להחליף את העיתון! בזכות האפשרות לייצרו במשטחים גדולים ובזכות עלותו הזולה (לא זולה כמו עלותו של נייר עיתון, אבל זולה...)

הייתה לי כתבה גדולה על סוגי המסכים האלה (בPC Plus) אני מחפש אותה עכשיו בכדי "לשפוך לכם עוד אור" על סוגי המסכים האלה. icon_lol.gif

שי הרץ, צוות Techno.co.il

Mickel116
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-17/03/03 13:52 »

היי

קודם כל אני רוצה להודות לo}{ygen, שבאמת חידשתה לי כמה דברים.

עכשיו אני רוצה להתיחס לכמה אימרות כאן.

קודם כל silvermoon.
ציטוט:
בגרפיקה LCD מהיקרים שווה כול אגורה ואני מדבר על מסכי ה15
שעולים4000 שקל

מסכי LCD באמת איכותיים עולים בסביבות ה 2800 ש"ח, ולא 4000, שזה הבדל דיי מהותי.

עכשיו נתייחס ל hezi75.

ציטוט:
לצפות בסרטים עם המסך הנ"ל זו חוויה שהייתי מוותר עליה.

דווקה ממש חבל, מכיוון שלדעתי איכות המסך בסרטים , זהו יתרון של מסכי ה LCD, תנסה לשים שני מסכים , אחד מסך דק, והשני CRT. ותשים את אותו הסרט בשניהם, ותיוכך בהבדל המשמעותי, לטובת ה LCD.
הסרט במסך הLCD נראה פשוט חיי יותר.

ואחרון חביב, Black-Cat.

ציטוט:
העיניים שלי כבר לא כואבות יותר!

אני לא רוצה להגיד את זה , אבל אמרתי לכם icon_lol.gif

Mickel116

Grim Reaper
אורח

« פורסם ב-18/03/03 02:09 »

מה זה TFT בבקשה?

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-10/04/03 16:30 »

אשמח אם תוכלו להסביר למה אומרים ששטח התצוגה של מסך LCD 15'' הוא כמו שטח תצוגה של מסך 17'' CRT?

לא מודדים אותם אותו דבר? האינטש הוא לא אותו אינטש? ( icon_wink.gif 2.56cm)

TheWiz.

hezi75
Tech Master
Tech Master

« פורסם ב-10/04/03 18:27 »

ציטוט של Grim Reaper:
מה זה TFT בבקשה?

TFT

Hertz
Techno Team
Techno Team

« פורסם ב-10/04/03 18:49 »

ציטוט של TheWiz:
(מקור הציטוט)<br>אשמח אם תוכלו להסביר למה אומרים ששטח התצוגה של מסך LCD 15'' הוא כמו שטח תצוגה של מסך 17'' CRT?

לא מודדים אותם אותו דבר? האינטש הוא לא אותו אינטש? ( icon_wink.gif 2.56cm)

TheWiz.

דברים אלה הינם השערה בלבד:
שמעתי פעם שיש יצרנים שמודדים את שטח התצוגה פשוט כגודל המסך עצמו (כולל המסגרת מסביב) ולא מקצה המסך באלכסון לקצה השני. כמדומני, המסגרת של מסכי הCRT גדולה מאד מהמסגרת של מסכי ה-LCD. אולי זה העניין.

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-11/04/03 00:25 »

האמת, גם אני חשבתי שזו התשובה אבל מה שלא חשבתי זה שעושים מאיתנו מטומטמים.
עכשיו לקחתי מטר ובדקתי. זה לא נכון, ''17 זה נטו הזכוכית פחות איזה ''1.

מוזר.

TheWiz.

Aviran
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-11/04/03 03:50 »

אם תשימו לב לנתונים הטכנים שמפרסמים מסכים תראו שבד"כ מפרסמים חוץ מגודל המסך גם Viewable Size כלומר, מה גודל התצוגה.
דוגמה לפירסום מסך 19": Black ViewSonic E90FB 19" (18.0" viewable) כלומר רק 18" הוא גודל התצוגה

Mickel116
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-11/04/03 10:27 »

היי

באתי לענת על השאלה למה מסך LCD 15 אינטש הוא כמו מסך CRT 17 אינטש.
גודל המסך אם לקחת 15 ו15 הוא בדיוק זהה בס"מ,זה בדוק, אבל לאומת זואת גודל התצוגה, מה שבאמת רואים מהמסך הוא שונה.
לכל מסכי ה CRT יש שוליים שחורים הם לא נחשבים כגודל תצוגה, גם אם מזיזים את המסך מקסימום לצד , או תרחיבו אותו למקסימום עדיין יהיו השוליים הנ"ל.
לעומת זואת במסכים הדקים אין שוליים בכלל, רואים 100 אחוז מגודל המסך וגודל התצוגה הוא בדיוק בגודל המסך.
את האמת 17 אינטש CRT עדיין יהיה ב אינטש גדול מה 15 LCD.

מקווה שהבהרתי כמה דברים.
Mickel116

Hertz
Techno Team
Techno Team

« פורסם ב-11/04/03 11:00 »

לא מדויק.
כידוע לי, גם במסכי CRT שטוחים (Flat Screens) אין שוליים לא ממומשים. אני לא יכול לבדוק דבר זה, משום שאין ברשותי מסך שטוח (נתקעתי עם מסך "אנטע זאכן")

KoNo_Legion
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-13/04/03 02:43 »

מכיוון שבדיוק לפני כמה ימים נהרס לי המסך (CRT לצורך העניין) אני מתחבט בשאלה של הת'רד הזה:
LCD או CRT ... בכל אופן עדיין לא עשיתי סיקור מקיף של מסכים בחנויות (צריך לראות מה שקונים) אבל יצא לי לראות כמה מסכי LCD בחנות כשהלכתי למסור את המסך לתיקון (לא משנה שאמרו לי שאי אפשר לתקן כי זה לא משתלם ...תיקון שיעלה כ700 ש"ח) אחד המסכים היה BENQ "מעפאן" שציפיתי ממנו למינימום של אכות אבל התפלאתי. באתי לחנות בדיוק אחרי שקראתי את ההודעות פה ביחס לנושא וציפיתי לראות תמונה מרוחה ושחורה, אומנם מהשראיתי היה תמונה טובה למדי חדה וברורה מאוד (ראיתי סרטון ושיחקתי במשחק בנוסף להתעסקות קלה עם הדסקטופ) בכל אופן זה היה BENQ פשוט אבל התופעות השליליות של מסכי LCD שהוזכרו פה לא הופיעו.
שורה תחתונה - LCD טוב או רע?
אני מתלבט, כפי שכבר אמרתי, בין LCD לCRT ואחרי שקראתי מה שכתוב פה אמרתי שאין סיכוי שאני אקנה LCD אבל אחרי שהתרשמתי מדגם "נחות" יחסית של LCD (לטובה) אז אמרתי לעצמי שאולי מה שנאמר פה לא מדויק? בכל אופן אני אברר בעיניים שלי לגבי מסכי LCD איכותיים ואחכה גם לתשובות.
נב- אין לי כוונה להסיט את נושא הת'רד אלא רק לנסות להבהיר כמה דברים לגבי מסכי LCD/CRT, אל תייעצו לי איזה מסך לקנות (לזה אני אפתח נושא חדש) אבל פשוט (אם אפשר) תעזרו לי להבין קצת יותר מה נכון לגבי המסכים כי התבלבלתי

Mickel116
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-13/04/03 11:26 »

היי

קודם כל אני תמיד טענתי שמסכי ה LCD טובים ואיכותיים לפחות כמו ה CRT.
בקשר לתמונה "המרוחה ושחורה" אף אחד פה לא אמר שהתמונה שחורה , רק כשאתה לא ממש מול המסך, וצופה בו מהצד.
בקשר למרוחה אני לא יודע למה אנשים אומרים את זה , אבל אצלי התמונה חדה ביותר.
בקשר למה לקנות, הכי חשוב זה לראות את המסכים בעניניים שלך לקבוע לבד.
אני אישית ממליץ על מסכי LCD, גם מבחינה בריאותית ( אין כאב עיינים) וגם מבחינת איכות.

Mickel116

KoNo_Legion
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-13/04/03 14:11 »

בוודאי שאני אבדוק בעיני את המסך שאני הולך לקנות אבל בכל זאת. בכל אופן אכן דובר פה על תופעת מריחה (בעיקר בסרטים) ואני רוצה לציין (שוב) שאניכלל לא נתקלתי בתופעה הזאת (ראו תגובה קודמת שלי) ודובר על מסך BENQ נחות.
בקיצור יש מריחות או לא?

Aviran
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-13/04/03 17:39 »

תראה, זה מאד אינדיבידואלי, ומאד תלוי בשימושים שלך.
הבעיה במסכים אלה היא מהירות התגובה, למרות שמהירות התגובה הולכת ומשתפרת עם הזמן, היא עדיין לא מגיעה למהירות של מסכי CRT.
אני מציע לך שתלך ותבדוק את המסך לפני שאתה קונה. אם אתה משחק הרבה, תבדוק אותו עם משחקים, אם אתה רואה סרטים, תבדוק גם את זה. לכל השאר אין בעיה איתם, הבעיה יכולה להיות בישומים גרפים בהם התמונה מתחלפת במהירות.

MB
אורח

« פורסם ב-02/05/03 07:52 »

דווקא ל-BenQ, לפחות לפי המפרט הטכני שלהם, יש זמן תגובה של 16ms, ניגודיות של 400:1 ובהירות של 250. (הנתונים מתייחסים לאחד הדגמים היותר נפוצים שלהם בארץ).

לא ראיתי אף פעם את המסך הזה, אבל מבחינת הנתונים הטכניים הוא לא רע...

Th3W4v3
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-03/05/03 18:51 »

ראיתי אצל מישו פעם lcd 17" ממש טוב ראו כמעט כמו בcrt שאלתי אותו כמה עלה הוא אמר ש3000$.

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-03/05/03 23:25 »

Th3W4v3: ?

דגם...חברה...משהו.

TheWiz.

KoNo_Legion
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-06/05/03 13:49 »

לגבי המפרט של BENQ...אפשר לדעת מאיפה ניתן להשיג אותו? נראה לי קצת מוזר...כי זה ביצועים ברמה

MB
אורח

« פורסם ב-06/05/03 14:47 »

בבקשה:
http://www.benq.com/display/lcd_fp567s_specs.html
http://www.benq.com/display/lcd_fp581s_specs.html

KoNo_Legion
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-07/05/03 04:37 »

דפדפתי קצת באתר ויש להם (BENQ) מסכים עם ביצועים בהחלט ברמה ... יש גם דגם 17 אינץ' FP767 קונטרסט 1:500 וזמן תגובה של 16 מ"ש ממש התלבטות בינו לבין הIIYAMA LCD 17" זה שעולה 3090 שקל בKSP (ברח לי הדגם שלו)
השאלה אצל BENQ מעבר לביצועי המסכים שלהם היא האם המוצרים באמת איכותיים

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-07/05/03 09:45 »

לי יש את הדגם שברח לך השם (AS4314UT) ואני ממליץ עליו בחום. לא רק אני ממליץ גם טום עליו. שים לב שBenQ אפילו לא נכנסו למבחן.

אם כל הכבוד לBenQ, אלא בסה"כ Acer בשינוי אדרת. כמו שאומרים טוב מראה עיניים, לך לראות ותחליט.

TheWiz.

KoNo_Legion
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-07/05/03 18:19 »

אני בהחלט מסכים איתך ובגלל זה שאלתי אותך... נראה שכאשר הם היו ACER היו יותר סבירים, עכשיו הם על הפנים. אני פשוט התפלאתי מהביצועים

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-07/05/03 22:54 »

קח לדוגמה את המסך של ViewSonic VX700. בכתבה של טום הוא כותב שהם פשוט מרמים. הם הוציאו את אותו מסך כמו הקודם בלי לשנות שום דבר במסך וטוענים לשיפור של 30%! פשוט מנסים לעבוד עלינו. לדוגמא: הם טוענים לזמן תגובה של 25ms, שזה יפה מאוד, הבעיה שטום בדק וזמן התגובה היה 40ms +!

לדעתי לבחור מסך צריך לבצע שלושה דברים:
1. לקבל המלצות ממאמרים והשוואות. (לא המלצות מחברים).
2. לבדוק מה המדיניות של היצרן לגבי פקסאלים מתים. (לא לזלזל, זה חשוב!)
3. ללכת לראות את המסך בעיניים. כמו שאומרים, לא קונים חתול בשק.

TheWiz.

KoNo_Legion
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-09/05/03 18:30 »

מסכים איתך בהחלט, ומכאן (אני מניח) כל הדרכים מובילות לIIYAMA
(לדגם שיש לך אם אני לא טועה) בכל אופן תודה

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-10/05/03 20:28 »

סבבה.
אני מאוד מרוצה. icon_smile.gif

TheWiz.

Esperansa
אורח

« פורסם ב-05/06/03 17:43 »

השאלה מכוונת לכל מי שיש ברשותו את המסך של iiyama AS4314UT.
אני כיוונתי את ההגדרות מסך שלי, שהוא ייכנס למסך של שומר מסך אחרי עשר דקות, ושייכבה את עצמו אחרי 20 דקות.
עכשיו ברגע שהוא מכבה את המסך, ואני מזיז את העכבר, אז הוא מדליק אותו מחדש, ועושה Auto Config, מה שגורם לכל ההגדרות הכיוון של המסך להשתנות.

רציתי לדעת אם יש את זה לעוד מישהו, ואם זה אפשרי לפתור את זה.

בתודה מראש, יקיר.

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-05/06/03 18:15 »

לי הוא לא עושה את זה אוטומטית כל פעם שאני חוזר לאחר שהוא "נרדם". אני מזיז את העכבר והוא נדלק תוך 2 שניות. ד"א הAUTO שלו לא כל כך גרוע.
האם התקנת את הדרייברים שלהם ?

TheWiz.

Esperansa
אורח

« פורסם ב-05/06/03 18:31 »

התקנתי אותם.
ה-Auto שלהם לא גרוע בכלל, פשוט הוא עושה לי את זה על Focus נמוך, ואז הוא מרצד.

זה מאוד מציק, אני חייב לבדוק מה זה, כי אני לא מאמין שהבעייה היא בחומרה, אלא בהגדרות איפשהו.

SubX
אורח

« פורסם ב-10/06/03 20:49 »

איכות של מסך CRT ממוצע עדיין מציגה תוצאות טובות יותר (מסכי LCD, למשל, מאבדים מהחדות שלהם כשמביטים מהם בזוויות מסוימות מהצד), ומסכי LCD עדיין נורא, נורא, יקרים. מסך LCD ממוצע בגודל 15 אינץ' שווה במחירו למסך CRT בגודל 19" של חברה מכובדת ויקרה..!

לי יש מסך 19" של MAG ואני שם אותו על 100 הר"צ ברזולוציה של1024X768
ורואים מצויין! אין בעיות של זוויות ראיה ובטח ובטח אין ריצודים, התמונה חלקה וברורה לגמרי!

בכל זאת אתה לא תוכל לומר שמסכי LCD טובים יותר ממסכי CRT במצגות וסרטי DVD שבא לך להישתרע על המיטה ולראות כי הבעייה של המסכים האלו שאי אפשר לראות באופן ברור מזויות כי אתה צריך/חייב לשבת ישר על הכיסא כמו איזה "קוץ" כדי לראות בשיא הברירות. אז.. עדיין מסכי הLCD אינם טובים ממסכי הCRT בכל הנוגע לאיכות תמונה טוטאלית!

gilk
אורח

« פורסם ב-01/07/03 03:58 »

משהו מוזר מאוד:
עד עכשיו גלשתי לי באתר רק מהמחשב שלי (צג CRT - Mag 796FD). תמיד ראיתי את תמונתו של רועי פלג (מנהל האתר) כתמונה דו מימדית()

אתמול גלשתי לאתר מהמחשב של אבי - לפטופ עם צג LCD, ופתאום התמונה נראית כל כך תלת-מימדית שזה מפחיד. icon_surprised.gif

zohare62
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-21/07/03 22:02 »

אני קניתי לפני חצי שנה מסך lcd 15 של סמסונג דגם syncmaster 151s
ואני חייב לציין שאני מרוצה ממנו מאוד אני רואה בו סרטי דיוידי ומשחק משחקים
ורואים טוב מאוד .נכון אני מודה שבמסכים רגילים רואים סרטי דיוידי יותר חד אבל
אני לא מחליף בשום פנים אם מסך רגיל אחרי שהתרגלתי לראות אם מסך lcd .
מה אני מרוצה כל כך אז ככה:
1.לא תופס מקום
2.לא מתחמם כמו תנור חימום כמו מסך רגיל.(החום בא מאחורי המסך)
3.לא שורף את העיניים.
4. קרינה אפסית .
5.חסכוני בחשמל.
6.יפה ואלגנטי.

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-30/07/03 10:55 »

קניתי לפני כשבועיים מסך LCD של LG דגם FLATRON L1511S. מסך מעולה!
זוית ראייה מספיק רחבה אני רואה את הסרטיפ על הספה בלי בעיה מכל זוית וזה בדוק כי ראיתי סרט עם חברים ולא היו בעיות. התמונה פשוט ברמה אחרת, אפילו שגודל הנקודה גדול בהרבה זה פשוט ליגה אחרת. תענוג לעיניים. דבר שאין כמותו!
לא ניסיתם אז לא ראיתם כלום! מסכים פשוט לא מהעולם הזה חובה בכל בית.

SlimShady
אורח

« פורסם ב-18/09/03 18:58 »

מישהו בבקשה יכול לכניס את מסכי
הTFT
למשוואה ולתת עליהם הסבר קצר...?

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-18/09/03 19:16 »

אני לא בדיוק זוכר איך זה פועל כי קראתי את זה לפני דיי הרבה זמן, אבל כעיקרון זו תצוגה בשכבות יאננו כמה שכבות מרכיבות את התמונה.

Mickel116
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-18/09/03 20:21 »

ציטוט של howstuffworks:
Active-matrix LCDs depend on thin film transistors (TFT). Basically, TFTs are tiny switching transistors and capacitors. They are arranged in a matrix on a glass substrate. To address a particular pixel, the proper row is switched on, and then a charge is sent down the correct column. Since all of the other rows that the column intersects are turned off, only the capacitor at the designated pixel receives a charge. The capacitor is able to hold the charge until the next refresh cycle. And if we carefully control the amount of voltage supplied to a crystal, we can make it untwist only enough to allow some light through. By doing this in very exact, very small increments, LCDs can create a gray scale. Most displays today offer 256 levels of brightness per pixel.

לקוח מכאן. icon_wink.gif

Mickel116

SlimShady
אורח

« פורסם ב-18/09/03 22:31 »

ואיך זה מסתדר בין
הcrt
והlcd

זה יותר דומה למי?
זה יותר טוב ממי?

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-19/09/03 17:00 »

עד כמה שידוע לי זה יותר דומה לLCD ובקשר ליותר טוב ממי זה כבר דיי אישי למרות שלפי דעתי הוא יותר טוב משני האחרים. אך עדיין לא ראיתי מסך כזה אז אני ממש לא יודע.

mule
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-22/09/03 19:09 »

יופי של דיון יש פה.

האם מישהו יכול להרחיב כמה שיותר בנושא מסכי פלסמה? האם יש כאלה בכלל בתור מסכי מחשב או רק לטלוויזיה?
זה נראה לי ה-דבר הבא...

itamarz
אורח

« פורסם ב-15/10/03 09:13 »

קצת תגובות :

1. הקרינה שהוזכרה פעמים רבות לא נפלטת מקדמת המסך שכן הזכוכית חוסמת אותה.

2. אני משתמש במסך LCD של PHILIPS ואני מאוד מרוצה ממנו ( כולל בצפייה בסרטים ) אף שגודל הנקודה קצת פוגע בקריאה של אותיות טקסט קטנות.

3. המסך חוסך מאוד בחשמל ( מעל 50% ).

4. אני לא רופא עיניים אבל לא נראה לי שמסך הורס את העיניים , מכיוון שאני עובד על מחשבים כבר 21 שנה ולא מרכיב משקפיים ( אומנם לא 6/6 אבל לא כל כך רחוק משם ).

Aviran
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-15/10/03 14:07 »

ציטוט של mule:
(מקור הציטוט)<br>יופי של דיון יש פה.

האם מישהו יכול להרחיב כמה שיותר בנושא מסכי פלסמה? האם יש כאלה בכלל בתור מסכי מחשב או רק לטלוויזיה?
זה נראה לי ה-דבר הבא...

מסכי פלזמה לא משמשים כמסכי מחשב, הם משמשים לטלוויזיות בגדלים העולים על 40 אינצ' (ברוב המיקרים)

JDIN
אורח

« פורסם ב-18/10/03 14:14 »

עד כמה שידוע לי ההבדל בין ה-CRT ל-LCD מבחינת בריאות העיניים הוא שמכיוון שה-CRT בנוי כשפופרת שיורה אלקטרונים על מסך פלורסנטי, נורים מהמסך חלקיקי אבק טעונים ופוגעים בעיניי המתבונן.

shkup
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-30/10/03 14:48 »

אני חושב שלא הזכרתם את תופעת העיוותים בכלל.
ב-CRT עיוותים הרבה יותר נפוצים בייחוד בפינות ולעיתים-קרובות כיוון המסך לא פותר את הבעיה אלא משפר אותה במקרה הטוב.
אפילו לי, שברשותי MAG 786FD, הנחשב איכותי למדי, יש עיוותים קלים בפינות וראיתי לא מעט מסכים מהדגם ומחב' מקבילות, עם עיוותים קשים.
מרבית מסכי ה-CRT (אם כי לרוב לא אלה מתצוגה icon_wink.gif ) סובלים מבעיות עיוות כאלה או אחרות.
תמונה חלקה כ"מראה" ראיתי רק במסכי LCD.
תופעת המריחה היא שולית מאוד היום ומהתרשמותי זו כבר תופעת עבר, כמו המיתוס על התחממות מעבדי AMD וכיו"ב.
הדבר היחיד שמרתיע אותי הוא המחיר. ב-1200 ש"ח אני משיג מסך CRT "17 טוב ורק ב-2000 ש"ח אני משיג LCD איכותי 15".
אגב, מפליאות אותי הטענות בנוגע לטקסט. כל רופא עיניים שהייתי אצלו היה מצוייד במסך LCD icon_wink.gif (אני הסקתי את המסקנות...) הצצתי, והטקסט נראה חד כתער.

amni
אורח

« פורסם ב-30/10/03 21:40 »

ציטוט של itamarz:
(מקור הציטוט)<br>קצת תגובות :

1. הקרינה שהוזכרה פעמים רבות לא נפלטת מקדמת המסך שכן הזכוכית חוסמת אותה.

2. אני משתמש במסך LCD של PHILIPS ואני מאוד מרוצה ממנו ( כולל בצפייה בסרטים ) אף שגודל הנקודה קצת פוגע בקריאה של אותיות טקסט קטנות.

3. המסך חוסך מאוד בחשמל ( מעל 50% ).

4. אני לא רופא עיניים אבל לא נראה לי שמסך הורס את העיניים , מכיוון שאני עובד על מחשבים כבר 21 שנה ולא מרכיב משקפיים ( אומנם לא 6/6 אבל לא כל כך רחוק משם ).

מסך שאיכותו גרועה יכול _בהחלט_ לגרום נזק לעיניים על ידי שהוא "מעייף"
אותן. עייפות ממושכת יכולה לגרום (בנוסף לכאב הראש) גם לקוצר ראיה.
בערך שליש מהאנשים מפתחים קוצר ראיה בגלל מאמץ עיניים במיקוד קרוב,
בערך שני שליש מהאנשים לא מפתחים קוצר ראיה משמעותי בגלל
מאמץ ראיה במיקוד קרוב. אתה כנראה שייך לשני שליש המאושרים
שלא מפתחים קוצר ראיה.

amni
אורח

« פורסם ב-30/10/03 21:58 »

ציטוט של shkup:
(מקור הציטוט)<br>אני חושב שלא הזכרתם את תופעת העיוותים בכלל.
ב-CRT עיוותים הרבה יותר נפוצים בייחוד בפינות ולעיתים-קרובות כיוון המסך לא פותר את הבעיה אלא משפר אותה במקרה הטוב.
אפילו לי, שברשותי MAG 786FD, הנחשב איכותי למדי, יש עיוותים קלים בפינות וראיתי לא מעט מסכים מהדגם ומחב' מקבילות, עם עיוותים קשים.
מרבית מסכי ה-CRT (אם כי לרוב לא אלה מתצוגה icon_wink.gif ) סובלים מבעיות עיוות כאלה או אחרות.
תמונה חלקה כ"מראה" ראיתי רק במסכי LCD.
תופעת המריחה היא שולית מאוד היום ומהתרשמותי זו כבר תופעת עבר, כמו המיתוס על התחממות מעבדי AMD וכיו"ב.
הדבר היחיד שמרתיע אותי הוא המחיר. ב-1200 ש"ח אני משיג מסך CRT "17 טוב ורק ב-2000 ש"ח אני משיג LCD איכותי 15".

אגב, מפליאות אותי הטענות בנוגע לטקסט. כל רופא עיניים שהייתי אצלו היה מצוייד במסך LCD icon_wink.gif (אני הסקתי את המסקנות...) הצצתי, והטקסט נראה חד כתער.

מסכי MAG בדרך כלל לא איכותיים, ובכלל מסכים שמחירם 1000 שקל
ומטה אינם איכותיים (חלקם אפילו גרועים(.
אם ניתקלת הרבה במסכים עם עיוות בקצוות זה אומר שחיפשת מסכים
מליגה נמוכה של פחות מ- 1000 שקל. במסכי CRT של 1500
שקל ומעלה אתה יכול לצפות לתמונה איכותית (בהירות, חדות, צבעים יפים,
אי ריצוד, תצוגה מרובעת וחדה גם בקצוות).

המסכים של רופאי עיניים כמו של רופאי שיניים ורופאי אף-אוזן-גרון,
לא מעידם על כלום.
ראשית הם יקנו מסך דק כי זה תופס פחות מקום על השולחן. שנית,
הם משתמשים במחשב רק חלק קטן מהזמן לכן לא צריכים מסך מעולה.
ולבסוף, מההכנסות שלהם הם יכולים לשלם עבור מסכים באיכות גבוהה
אם הם זקוקים לכך.

לגבי חדות של מסך. נכון שבמסך LCD כל "נקודת אור" היא חדה,
אבל המרחקים בין "מקודות אור" גדולים יחסית בהשוואה למרחקים
במסכי CRT ולכן אותיות טקסט קטנות קשה מאוד לקרוא על
LCD .

shkup
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-02/11/03 11:52 »

כמה שטויות בתגובה אחת... icon_wink.gif
MAG786FD נחשב למסך CRT איכותי, מחירו מעל 1000 ש"ח והוא מבוסס על שפורפרות של סוני הנחשבות לאיכותיות. יש לו צבעים יפים ובהירות וחדות טובה.
קצת מעצבן שאתה פשוט שם איקסים על כל טיעון שתומך במסכי LCD.
"אין טוב כמראה עיניים" - אני תומך נלהב בפתגם... (נכון גם לענייני בחורות אבל זה לא לפורום הזה icon_wink.gif , אחרי הכל מסכים זה עסק רציני), מסכי ה-LCD שראיתי לאחרונה גם בדגמים שבין 1700-2000 ש"ח הציגו תמונה נהדרת, חדה, טקסט חד ו-0 עיוותים.
אני באמת לא יודע איך אתה יכול לטעון שאין הבדל בעיוותי מסך בין LCD ל-CRT.
CRT מטבע הטכנולוגיה הזו מועדת הרבה יותר לעיוותים.

amni
אורח

« פורסם ב-03/11/03 12:49 »

איפה בדיוק שטויות ?

דיברתי על מסכי CRT שמחירם 1000 שקל ומטה _ועליהם_
אמרתי שהם בדרך כלל לא טובים. רבים מאוד ממסכי MAG שייכים
לקטגוריה הזו.

לא יודע באופן ספציפי לגבי הדגם 786DF שציינת. זה שלדבריו
הגבתי אמר שיש עיוותים בקצוות של אותו דגם. לא מן הנימנע שהדגם
טוב והוא לא יודע לכוון את "הכפתורים" של המסך כדי לבטל עיוותים
בקצוות.

במסך CRT טוב העיוותים בקצוות הם אפס, הכפתורים של
המסך מכוונים בעדינות מרובה את העיוותים עד שהם מאפסים אותם.
היום זה לא סיפור גדול, אם יצרן המסך לא מקמץ בטכנולוגיה.

החסרונות של LCD בין אם זה מוצא חן בעיניך או לא הם: תאורה נמוכה,
תאורה נמוכה מאוד בהסתכלות מהצד
(זווית שרחוקה מזווית ישרה), כושר הפרדה נמוך יותר שמקשה מאוד
על זיהוי טקסט _קטן_. אילו ככל הניראה מגבלות שמושרשות
בטכנולוגיה של LCD וספק אם ניפתרו (אולי במסכים יקרים מאוד).

יתכן שיום יבוא ומסכי LCD או דומים להם (פלזמה למשל) יחליפו את
מסכי השפופרת , נכון להיום זה לא המצב. מסכי LCD מתאימים רק
למי שלגביו שטח שולחן קטן שווה הורדה באיכות.

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-03/11/03 13:07 »

שטויות! יש לי מסך שעולה 1600 שקל ואין בו שום עיוותים בכלל, מסך פצצתי LCD מן השורה הראשונה והאיכות שלו טובה לפחות כמו במסכים CRT שאתה ציינת. צא כבר מהבועה שלך שמסכי LCD הם חארות.

FunkZor-X
Tech Fan
Tech Fan

מפרט מחשב
« פורסם ב-25/12/03 00:52 »

LCD - מסכים שתוכננו כדי לחסוך מקום על שולחן משרדי, אין להם שום ייתרון על מסכי CRT שהצבעים בהם הרבה יותר אמיתיים והמחירים לא מצדיקים קניה של LCD לבית, ובטח שלא למשחקים.

3DMark 2003 : 11,553
http://service.futuremark.com/compare?2k3=3404837

3DMark 2005 : 5,658
http://service.futuremark.com/compare?3dm05=440463

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-25/12/03 18:36 »

חבל שיש אנשים עם בעיות...
תראה מסך על רמה ואז נדבר, כי ככה אנחנו סתם טוחנים מים.

dimap
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-25/12/03 20:50 »

איכות התמונה של CRT וגם של LCD היא טובה(במסכים טובים)
זה ישנה לכם רק אם אתם עובדים אם תמונות ברזולוציות גבוהות מאוד,
למשחקים ולסרטים זה לא ממש משנה.
ובLCD התמונה התלת- מימדית נראת יותר בעלת נפח(לדעתי).

Spider1
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-25/12/03 21:05 »

האיכות ב -CRT וה LCD אכן גבוהה וטובה.
פשוט אתה רואה את התמונה ואת הכל בצורה שונה, הכל יותר כהה. קשה להסביר את זה.

דא"ג
המסכים הנל פולטים פחות קרינה נכון?
והמסך שלי- Mag 770PF סכנת עיניים חמורה?
כדאי להחליף למסך LCD אן CRT במידה והם פוגעים פחות.?

תודה
Spider1

dimap
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-25/12/03 21:55 »

SPIDER1:
זה תלוי אם אתה יושב הרבה זמן מול המסך.
אם כן:
אז אני חושב שאם יש לך מספיק כסף אז כדי לך להחליף ל LCD.(מסכי LCD סבירים עולים 1600+).

chenc
אורח

« פורסם ב-26/12/03 23:54 »

פליצה אם תוכל בבקשה להמליץ לי על מסכי LCD 17" שכמו שאתה אומר - טובים מאוד ולא נופלים ביאוכויותיהם מCRT...
בתודה מראש! icon_biggrin.gif

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/12/03 00:02 »

תעשה חיפוש, עשיתי תר'ד שבו המליצו לי מלא אנשים על מסכים איכותיים. לצערי הרב הם 15, 17 אני לא חיפשתי כי לטעמי הם יקרים מדיי.

chenc
אורח

« פורסם ב-27/12/03 12:37 »

אז רגע: יש לך בכלל LCD או לא? ואם לא כל כך חיפשת אז ממה אתה מנוסה?

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/12/03 13:03 »

תראה את המפרט 15" יש לי LCD ולא 17על 15 אפילו שלי מסך פצצה והוא עוד לא מההכי טובים.

Mentally
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/12/03 13:33 »

תוצאות של חיפוש קל בפורום:
http://www.techno.co.il/community/viewtopic.php?t=13325
http://www.techno.co.il/community/viewtopic.php?t=13089
http://www.techno.co.il/community/viewtopic.php?t=12071

DJO
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-14/02/04 15:38 »

אהלן,
עכשיו סיימתי לקרוא את הדיון. אני מתכנן לקנות מסך חדש בזמן הקרוב, רציתי להתעניין האם יש שיפור במסכי ה LCD, ההודעה הראשונה בנושא נכתבה לפני מעל שנה.

בקשר למסכי LCD: מה הוא זמן התגובה של רוב המסכים היום? האם יש בעיות אמינות (שמעתי על בעיות עם היבואן של היונדאי)? מה היא הרזולוציה המקסימלית של רוב המסכים (האם זה עדיין נושא בעייתי?)

icon_idea.gif

Rony
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-14/02/04 16:33 »

כיום רוב המסכים החדשים בעלי זמן תגובה של 16 מאיות השניה...

לגבי היבואן של יונדאי לא שמעתי אבל שמעתי שהמסך שלהם הq17 ממש טוב..

ואני בעצמי מתלבט עם לקחת אותו כי שבוע הבא אני כנראה קונה לי lcd...

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-14/02/04 20:11 »

לא מאיות אלא אלפיות

amosc
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-16/02/04 12:36 »

סליחה על הבורות, אבל מהי המשמעות המעשית של DVI? אני יודע שזה Digital Video Interactive, אבל תכל'ס - מהן האפשרויות שזה נותן לי בדיוק?

Rony
Tech Master
Tech Master

מפרט מחשב
« פורסם ב-18/02/04 18:03 »

אם יש לך יציא כזאת בכרטיס מסך אז פשוט זה מעביר למסך בדיגיטלי ולא אנלוגי וככה האיכות יותר טובה

amosc
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-18/02/04 18:14 »

תודה icon_biggrin.gif

Jazztol
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-03/03/04 13:46 »

אני GAMER מושבע אבל...
חשוב לי כמו לכולנו כמעט שהמחשב שלי ייראה פצצה ולכן המסך שלי הוא LCD
למה ? ? כי יש כאן גם עניין של יופי ופוזה...
ושקרן מי שיגיד אחרת.

AMD
Tech Fan
Tech Fan

מפרט מחשב
« פורסם ב-08/03/04 17:59 »

אז נכון שלפי השיקולים הקרים ה-crt עדיף, אבל לי זה לא נראה ככה בכלל, לי ה-lcd נראה הרבה יותר איכותי מה-crt (יש לי שני מחשבים אחד עם lcd אחד עם crt ) הlcd לא עושה לי כאבי ראש לעומת הcrt ובlcd הרבה יותר נעים ורך להסתכל ולעומת הcrt יש לי עכשיו עוד הרבה מאוד מקום בשולחן!

אפרופו lcd, מישהו יכול לתת לי חוות דעת על lcd ag neovo ?

mp28111
Tech Newbie
Tech Newbie

מפרט מחשב
« פורסם ב-29/03/04 00:25 »

אני חולק עלייך בקשר למשחקים בLCD אני רכשתי עכשיו מסך של CTX ואני משחק המון
גינראל ומקס פיין אפילו חשבתי שניד פורס ספיד יעשה אוליי בעיות אתה לא תאמין אני רואה חלק והוא לא נופל מהקרט אזאני ממליץ גם לשחק בLCD מומלץ ביותר

ggg
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-08/04/04 01:07 »

אני חדש פה....ואני מתכוון לקנות מסך LCD בגלל הקטע שזה יותר נעים לעיניים וגם בגלל צריכת החשמל.

יש את הדגם הזה: LG 787LE
עכשיו נכון הוא לא הכי טוב שיש...במפרט שלו זה:
25 זמן תגובה, ו-400:1 קונטרסט ורזולוציה מקסימלית 1024X1280,
17 אינץ'.

עכשיו המסך עולה 2600-2400 ש"ח...עכשיו נכון יש מסכים טובים הרבה יותר שיעלו 2800-3000 ש"ח...ואת המסך הזה אני יכול להשיג ב-1800ש"ח

האם זה שווה את המחיר? למישהו יש את המסך הזה, או שראה ויכול להמליץ?

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-08/04/04 09:03 »

בהחלט שווה 1800! יש טובים יותר אבל את המחיר הזה הוא שווה.

ggg
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-09/04/04 18:22 »

תודה אחי, אני יודע שיש הרבה יותר טובים רק רציתי לדעת אם המחיר הזה משתלם...נראה לי שאני אקח את הדגם הזה בסוף.

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-09/04/04 18:40 »

נראה לך? אתה בכלל מתלבט בכזה מחיר? ה15 של LG עולה 900 בימינו אותה מתלבט? קח אותו וזהו!

geko
Tech Fan
Tech Fan

מפרט מחשב
« פורסם ב-23/04/04 11:41 »

ציטוט של Anatoli:
(מקור הציטוט)<br>נראה לך? אתה בכלל מתלבט בכזה מחיר? ה15 של LG עולה 900 בימינו אותה מתלבט? קח אותו וזהו!

900 שקל? באמת.... ממממ אולי אני ישקול לקנות אותו בתור מסך LCD שני..... סתם שיהיה....חחחח

Reality.sys corrupted. Reboot Universe? (Y/N/Q)

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-23/04/04 12:28 »

1900, זה היה בטעות icon_redface.gif

geko
Tech Fan
Tech Fan

מפרט מחשב
« פורסם ב-23/04/04 15:51 »

זהו ידעתי שזה לא הגיוני.......

Reality.sys corrupted. Reboot Universe? (Y/N/Q)

Anatoli
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-23/04/04 16:17 »

מצטער, זה יצא בטעות.

The-Fox
Tech Newbie
Tech Newbie

מפרט מחשב
« פורסם ב-30/04/04 00:47 »

טוב, אז אחרי קריאה מיגעת של 8 דפים עם הרבה אינפורמציה (חלקה נכונה, חלקה לא) אני יגיב ויאמר כאן כמה דברים כי אני רואה שהידע פה בינוני וחבל שאתם סתם רבים על דברים שאתם לא יודעים עד הסוף.מכיוון ובזמן האחרון חקרתי את הנושא הזה בצורה מעמיקה, וגם כמה חוות דעת מאנשים בחברות גרפיקה מהגדולות בעולם.
אז ככה: לצערנו הרב גם המסך CRT (שטוח) הכי מתקדם והכי טוב כיום לא יכול לגרום לעיווט להיות אפס, אין כיום מעגלים שמתקנים תמונה שיכולים להגיע ל 0% עיווט. וזה בדוק, סתם דוגמא, יש לי מסך של IIyama הפרו 454 הידוע בטובו, ועל פניו לא נראה שהוא מעווט את התמונה אבל בבדיקה שעשיתי עם תוכנת בדיקה של נוקיה הוא מעווט את התמונה, בצורה מעטה אומנם ובעיקר בפינות, אבל אי אפשר להגיד שיש לו 0% עיווטים.
העניין הוא שהעיווטים האלה נמצאים אבל במסכים טובים, כמו שלי, הם לא נראים לעין לא מורגשים.
ויש עוד כמה מסכים טובים שזה ככה אצלם. לא יפרט כרגע איזה.
- עוד דבר על מסכי CRT, אני בעבר עבדתי עם מסך 17" זול שעות ארוכות כל יום במשך המון שנים ולא כאבו לי העיניים אפילו פעם אחת, וזאת בעבודה על 75HZ.
אני מאמין כי העיניים שלי לא רגישות כל כך לזה.
אבל כיום אני עובד עם הימאה על 100HZ יש את הבדל הריצוק כמובן, אך אני עדיין לא סובל משום כאבי עיניים, נפיחויות, עיניים אדומות וכל אותן תופעות שהוזכרו כאן.
מסך CRT לא הורס את העיניים בצורה כזאת נוראה, עד למצב של בעיה בריאה, אם אתה עובד בקצב רענון נמוך, ומסתכל מאד מאד קרוב למסך אז.
וגם אם אתה עובד ברזולוציה גבוהה מידי למה שהעין שלך מסוגלת להפריד, מה שגורם לה להתאמץ מאד, אז גם.
וגם אם אתה משתמש במסך מחברה עלומת שם, שיש לו קרינה גבוהה, אז.
כל אלה מוסיפים לפגיעה בריאה, אך ניתן להימנע מהם מאד בקלות.
כמו כן קרינה של מסך CRT היא 360 מעלות. כלומר סביב כל המסך, והיא לא באה רק מהצד שמסתכלים בו, לכל מי שחשב, והיא גם נפלטת רק מספר סנטימטרים מהמסך עצמו, בשביל זה יש את כל התקנים שבודים שזה אכן ככה, אחרת חברות היו מוציאות מסכים שפולטים קרינה כמו בצ'רנוביל ואף אחד לא היה יודע מזה... icon_rolleyes.gif

לגבי מסכי LCD: לצערנו היום מסכי CRT עדיין טובים יותר, בעיקר לגרפיקה משחקים וסרטים, ממסכי LCD.
מכיוון ומסכי CRT מבוססים על תותח אלקטרונים, ולכן הבהירות שלהם גבוהה בהרבה ממסכי LCD שאין להם הארה, התאורה שלהם היא מהגבישים הקריסטליים שנמצאים במסך ולכן הם חלשים בהרבה כי הם נועדו להציג צבעים ולא להאיר !
בנוסף כמו שנאמר כאן המרחק בין הנקודות במסף LCD הוא גדוול יותר מב CRT ולכן איכות התמונה נמוכה יותר.
וגם התגובה של מסכי CRT גבוהה משל מסכי LCD כיום (אולי בעתיד זה ישתנה), ולכן כשמסתכלים בסרט בסצינה מהירה יופיעו קיטועים, כנ"ל במשחקים...

עד כאן פחות או יותר בין CRT ל LCD icon_smile.gif

צביקה
Tech God
Tech God

מפרט מחשב
« פורסם ב-20/05/04 22:31 »

פיקסלים מתים:
איך מזהים? איזה סוגים יש?
מה המדיניות הנפוצה (לגבי מתים מהקופסא ומתים בתקופת האחריות)?

AMD
Tech Fan
Tech Fan

מפרט מחשב
נושא: Re: LCD vs. CRT
« פורסם ב-26/06/04 13:47 »

ציטוט של mp28111:
(מקור הציטוט)<br>אני חולק עלייך בקשר למשחקים בLCD אני רכשתי עכשיו מסך של CTX ואני משחק המון
גינראל ומקס פיין אפילו חשבתי שניד פורס ספיד יעשה אוליי בעיות אתה לא תאמין אני רואה חלק והוא לא נופל מהקרט אזאני ממליץ גם לשחק בLCD מומלץ ביותר

צודק לי יש Lcd של AG NEOVO והוא יותר טוב מכל crt שראיתי בעיניי עד כה.
גם לי יש ניד פור ספיד אנדרגרוונד וכרטיס מסך mx440 אבל זה נראה ממש טוב עם ה-lcd.

Babajista
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-26/06/04 14:21 »

LCD שולט!
יש לי מסך benQ fp767 v.2 והוא אחד המסכים הכי טובים שראיתי מעודי!
זמן תגובה של 16 מילי, גודל 17 אינץ נקי, רזולוציה 1280*1024, בהירות 260 יחידות שאין לי מושג מה הן אומרות, וניגוד של 1:500.
מי שאמר שיש בעיית תאורה באל סי די טעה, משום שיש גוף תאורה מאחורי הקריסטלים, כמו בשעון, והמסך (שלי לפחות) מאיר הרבה יותר מ3 מסכים אחרים שיש לי : מאג 17 דיגיטאלי, פאקארד בל דיגיטאלי 17, ובראדר 15.
חוץ מזה זווית הצפיה מעולה! בערך 160\170 מעלות,בלי לשנות בכלל גוונים! כמו כן הוא לא מעייף את העיניים בכלל ופועל מצויין בסרטים ובמשחקים בלי מריחות.
ומה שהכי מגניב שהתענוג הזה עלה לי רק 2300 ש"ח, ששמחתי להיפרד מהם בשביל מסך זה!

AMD
Tech Fan
Tech Fan

מפרט מחשב
« פורסם ב-26/06/04 14:54 »

ציטוט של Babajista:
(מקור הציטוט)<br>LCD שולט!
יש לי מסך benQ fp767 v.2 והוא אחד המסכים הכי טובים שראיתי מעודי!
זמן תגובה של 16 מילי, גודל 17 אינץ נקי, רזולוציה 1280*1024, בהירות 260 יחידות שאין לי מושג מה הן אומרות, וניגוד של 1:500.
מי שאמר שיש בעיית תאורה באל סי די טעה, משום שיש גוף תאורה מאחורי הקריסטלים, כמו בשעון, והמסך (שלי לפחות) מאיר הרבה יותר מ3 מסכים אחרים שיש לי : מאג 17 דיגיטאלי, פאקארד בל דיגיטאלי 17, ובראדר 15.
חוץ מזה זווית הצפיה מעולה! בערך 160\170 מעלות,בלי לשנות בכלל גוונים! כמו כן הוא לא מעייף את העיניים בכלל ופועל מצויין בסרטים ובמשחקים בלי מריחות.
ומה שהכי מגניב שהתענוג הזה עלה לי רק 2300 ש"ח, ששמחתי להיפרד מהם בשביל מסך זה!

צודק! אין בכלל בעיית תאורה! יש לי תאורה שחבל"Z !

firepower
Tech Newbie
Tech Newbie

« פורסם ב-25/07/04 15:49 »

לא יודע עם CRT יותר טוב מ LCD אבל..
אני יודע שה LCD שאני קניתי טוב מאד
יש לי SONY 17 LCD SDM-S73
והוא מסך מצוין
יש לו זמן תגובה 16
CONTRAST 500:1
BRIGHTNESS 250
גודל פיקסל 2.624
רזולוציה 1280*1024

Jimmy Jim
Tech Newbie
Tech Newbie

מפרט מחשב
« פורסם ב-04/08/04 14:56 »

שלום לכולם...

רציתי להתייעץ אם כמה משתתפים שמכינים עניין פה(ויש לא מעט כאלה)...

קניתי לפני כחודש מחשב(game machine)ובאותה הזדמנות החלטתי להזמין את ה Geforce 6800 ultra,אני אמור לקבל אותו עוד שבוע(איזה התרגשות)...

יש לי מסך LCD של Benq...בגודל 17" ובינתיים לא היו לי בעיות אתו,חוץ מיזה שהתמונה קצת חשוכה.אני מעוניין לקבל מקסימום ביצועים במשחקים וההתלבטות שלי היא כזאת:

האם להישאר עם המסך הזה.?..או,למכור אותו ב1500 ש"ח(יש לי כבר קונה) ולהוסיף 150 ש"ח ולקנות את המסך הבא...http://www.logicpc.co.il/heb/itdetail.aspx?icom=3174

מה דעתכם(להזכירכם אני מעוניין להריץ את Farcry ו-Doom3 בצורה הכי אופטימלית שאפשר),להחליף או לא להחליף ולמה?

tdavidi
Tech Newbie
Tech Newbie

מפרט מחשב
« פורסם ב-28/12/04 01:06 »

מה הבעיה?!!!
אני לא מבין מה הבעיה שלכם???
פשוט תביאו איזה פועל סיני שיעשה לכם חור ענק בקיר בניכם לשכנים ותקעו שם מסך מפלצתי!icon_lol.gif

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא  

עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא

אינדקס פורום טכנו
     תצוגה ותלת מימד

LCD vs. CRT

עבור לפורום:  

תקנון הפורום    שאלות ותשובות