שלום אורח,
השעה עכשיו היא 21/07/19 10:05

חדשות: נפתח פורום גאדג'טס בו ניתן לדון במחשבי כף יד, מצלמות דיגיטליות, נגנים ניידים, טלפונים סלולאריים כל מה שחדש ומגניב

אינדקס פורום טכנו
     תצוגה ותלת מימד

LCD vs. CRT

עבור לפורום:  
  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא    צפה בנושא הקודם - צפה בכל ההודעות - צפה בנושא הבא   הגב לנושא  
מאת הודעה
TheWiz
Techno Team
Techno Team

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית שלח Email
מפרט מחשב
נושא: LCD vs. CRT
« פורסם ב-26/01/03 13:09 »
דווח לאחראי הפורום הגב עם ציטוט

שלום לכולם,

בואו נעשה סדר במונחים ונסביר את ההבדל בין שני סוגי המסכים:

1. תדירות רענון - מספר הפעמים שהמסך מרוענן בשניה. נמדד ב-Hz ומופיע במסכי CRT בלבד. תדירות מכ-85Hz ומעלה מונעת את תופעת הריצוד. לא תופס במסכי LCD מכיוון ששיטת התצוגה שונה (CRT - תותח אלקטרונים, LCD - העברת חשמל בגביש).

2. זמן תגובה - משך הזמן שאורך למסך לעדכן שינויים בתצוגה (משהו כמו זמן תגובה ברכב מלחיצה על הדוושת הבלם על לעצירה). מסכי CRT עושים זאת בזמן אפס (קרוב לזמן אמת) לעומת זאת מסכי LCD עושים את זה ב20-50ms, מה שגורם לתמונה להימרח במיוחד בסרטי DVD.

3. זווית צפיה - הזוויות מהן נראית התצוגה בצורה ברורה. במסכי CRT ניתן לראות את התמונה המוצגת בצורה כמעט זהה מכל זוית בטווח של כ150 מעלות, ואילו במסכי LCD זווית הצפיה מוגבלת ל-90-17 מעלות בלבד.

4. ניגודיות - לשם הבחנה בגוונים שונים של צבעים יש צורך בנגודיות גבוהה, אחרת כל צבעי האפור דומים לשחור, לדוגמא, במסכי CRT הנגודיות היא 1:700 ובמסכי LCD הממוצעים משהו כמו 1:300 כשבטובים יותר 1:450. מכאן יוצא שמסכי LCD אינם באמת מציגים 16 מליון צבעים אלא רק 260 אלף צבעים.

5. רזולוציה - מספר הפיקסלים המוצגים על המסך. מסכי CRT מאפשרים בד"כ קשת רחבה יותר של רזולוציות ורזולוציות גבוהות יותר.

6. אפקט מגנט - כאשר מקרבים מגנט לאלקטרונים הם נמשכים או נדחים ממנו. זו הסיבה לעיוות התמונה שנגרם במסכי CRT (המושתתים על תותח אלקטרונים) משדה מגנטי חזק (רמקולים למשל). מסכי LCD אינם רגישים להשפעות מגנטיות.

7. צריכת זרם - צריכת מסכי CRT גבוהה משמעותית מזו של מסכי LCD, כ-60-160 וואט ב-CRTs לעומת 25-40 וואט עבור LCDs.

8. גודל משקל - פה היתרון המשמעותי ביותר של מסכי ה-LCD. נפח ומשקל מזעריים. לדוגמא: משקלו הממוצע של מסך CRT במידה של "19 הוא כ-20 ק"ג לעומת חמשת הקילוגרמים שישקול מסך "17 מסוג LCD.

9. שיטת שידור - שיטת הקידוד של הביטים שיוצגו על המסך. במסכי CRT הקידוד הוא אנלוגי בלבד ואילו במסכי LCD הקידוד הוא גם אנלוגי וגם דיגיטלי. "שיטת שידור" מופיעה כפרמטר אחרון מכיוון שנכון לעכשיו אין לפרמטר זה השפעה על איכות התמונה. מסכי CRT עדיין מציגים תמונה איכותית יותר.

מסקנות:

1. מחירו של מסך "CRT 19 מן האיכותיים ביותר דומה לזה של מסך "LCD 15 פשוט.
2. מסך LCD מיועד לעסקים ולמשחקים כמו סוליטר, לא יותר מזה.
3. מסך LCD משדר יוקרה ולכן תמצאו אותו הרבה בעסקים.
4. מסך LCD אינו האידיאלי לצפיה בסרטים, משחקים וביצוע עבודות גרפיקה שונות.
5. מסך LCD מתאים לאנשים שמקום פנוי על שולחנם נמצא בראש סולם העדיפויות.

אם ישנן הערות, תיקונים וכו', אשמח לשמוע.

TheWiz.
(תודה לרני על העריכה)

pixel
אורח

נושא: Re:LCD vs. CRT
« פורסם ב-26/01/03 14:32 »

אני רק רוצה להוסיף שאני שמח שאתה משלנו icon_lol.gif
יפה כתבתה

dimoniko
High Tech
High Tech

מפרט מחשב
« פורסם ב-26/01/03 18:10 »

icon_surprised.gif כל הכבוד וגם יכולת להוסיף קצת ולכתוב את זה ככתבה שלמה באתר.

Aviran
Techno Team
Techno Team

צפה בפרופיל המשתמש שלח הודעה פרטית
מפרט מחשב
« פורסם ב-26/01/03 18:51 »

עוד שתי נקודות שכדאי להזכיר.
מסכי LCD אינם פולטים קרינה ואילו CRT כן
מסכי LCD בריאים יותר לעיניים.

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-26/01/03 19:33 »

תודה על המחמאות חברים!

אבירן: נכון שאין קרינה במסכי LCD, אבל אני לא מסכים איתך בקשר למסקנה השניה. לדעתי אם איכות התמונה של LCD אינה קרובה לאיכות של CRT נגזר מכאן גם בריאות העיניים. צפיה בתמונה לא איכותית (לדעתי) לאורך זמן לא בדיוק תורמת לעניין.

TheWiz.

Black-Cat
Tech Fan
Tech Fan

« פורסם ב-26/01/03 22:23 »

אני בדעה של אבירן.... ומי אמר שאיכות התמונה ב LCD כל כך גרועה עד שהיא יכולה לפגוע בעיניים...

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-26/01/03 23:15 »

כמו שציינתי, זו דעתי. מכיוון שלא מצאתי אסמכתות לכאן או לכאן ומכיוון שאנני רופא, ציינתי את דעתי האישית בלבד.
אם למישהו יש מקור שיחזק את אחת הטענות אשמח לשמוע.

גם אתה וגם אבירן לא ציינת מקור כל שהוא. שתף אותנו.

TheWiz.

Black-Cat
Tech Fan
Tech Fan

« פורסם ב-26/01/03 23:22 »

זה נכון שאין לי מקור... אני גם לא מבין משהו באיך שהמסכים עובדים.. שפורפרות, בלי שפורפרות...
אני לא ממש יודע איך להסביר אז אם משהו מבין קצת יותר ממני אז שישתף אותנו...

Aviran
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/01/03 02:11 »

הבריאות לעיניים נובעת מכך שמסכי LCD הם Flicker Free, כלומר הם לא צריכים לצייר את המסך מלמטה למעלה. זה מידע מכתבה שראיתי בטלוויזיה, די מיזמן, אם אני אמצא משהו כתוב או מידע ממקור מהימן אני אשתף אתכם.

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/01/03 03:04 »

זה נכון אבל בCRT בקצב רענון של למעלה מ85HZ (כל המסכים היום) לא רואים ולא מרגישים זאת.

TheWiz.

Mickel116
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/01/03 12:21 »

שלום לכולם.

אני כבעל מסך LCD של LG דגם 563LE, רוצה להפריח כמה שמועות על המסכים הדקים.

נתחיל ב כמה ציטוטים:
ציטוט:
תדירות רענון - מספר הפעמים שהמסך מרוענן בשניה. נמדד ב-Hz ומופיע במסכי CRT בלבד

זה לא ממש רלונטי אבל זה לא נכון, למשל במסך שלי מקסימום הרפרש רייט הוא 75 בכל הרזולוציות. 1024-768 הכי גבוהה'. אבל ממש שלא מרגישים את תופעת ריצוד התמונה.

עכשיו אני רוצה להפריח את דעת איכות התמונה הירודה, כשאני בדקתי איזה מסך לקנות אני הלכתי להרבה חנויות עם תצוגת מסכים, ובחנות אחת המסך שלי היה בתצוגה עם המסכים המובילים של סמסונג ו סוני, ושאר החברות הטובות, ואני אומר לכם שבכל האפליקציות ש בעל החנות הריץ התמונה של המסך שלי הייתה יותר ברורה, כאילו שאר המסכים כצת אפורים עם נקודות לבנות. בעל החנות הריץ סרטים, מבחן ב 3D MARK 2001, וכמובן עבודה בדסקופ. ואני אומר לכם בבירור ש מבחינת איכות תמונה מסך ה LCD הוביל ובגדול , אפילו מרחוק ראו את ההבדלים הענריים ביין המסך הדק ל CRTיים. התמונה פשוט נראת הרבה יותר חייה.

עכשיו אני רוצא להתיחס לעוד דעה שלדעתי מאוד מופרחת שהיא "שמשחקי מחשב לא הוכים טוב במסכים דקים כמו ברגילים", אני אומר לכם כ גיימר מאוד כבד שזה ממש לא נכון בכל המשחקים ששיחקתי שביניהם : UT2003, GTA3, WARCRAFT, HEROES3,IGI2 DEMO,NPSHP2. ועוד רבים אחרים, ואני מבטיח לכם שלשחק במסך LCD לא שונה בכלום מלשחק במסך רגיל זה אפילו יותר כייף , מכיוון שהתמונה נראת יותר ברורה.
אבל למרות זואת אני מודה שכשבא חבר ושנינו רוצים לשחק במחשב אז זה שלא יושב בדיוק מול המסך רואה שהמסך "משחיר" בצד שהוא רחוק מהמסך. וזה באמת מפריע כשחקן TONY HAWK 3, ויש לי GAMEPAD אז החוויה קצת נהרסת בגלל המסך. אבל אני חוזר ומבציר שכשחקן יחיד לשחק במשחקים זה בדיוק או אפילו יותר טוב מבמסך רגיל.

ועכשיו לנקודה בכי חשובה לדעתי שזו היא בריאות העיניים, אני אומר לכם עכשיו שזו פשוט חוויה אחרת , פשוט שתי ליגות מעל למסכים הרגילים. אפשר לשחק לגלוש לתכנת אומה שרק בא לכם במשך זמן מאוד גבוה, בלי כאב עיניים ובלי נפיחות עיניים . זה פשוט הרבה יותר טוב מהמסכים הרגילים, עכשיו אני אומר לכם מנסיוני האישי עם המסך שלי , שאני נמצא במחשב כל יום מ 3 בצהריים עד 9 בערב ולא כואבות לי העייניים, ואפילו תחושת התשושות נעלמת כמעט לגמרי. אכשיו אחרי שיש לי את המסך הזה כבר שלושה חודשים , ואז אני צריך ללמוד במסכים הרגילים שאצלי בבית הספר. אני אומר לכם בבירור שבמסך שלי החוייה שונה לגמרי מבחינה הטובה.
אחרי 45 דקות במחשבי הבית הספר העיינים כבר מתחילים לכאוב. ואני מרגיש תשישות.

בכשר לבריאות לעיניים אני לא רופא אז אני לא יודע בבירור. אבל אני יכול להגיד לכם שלא בריא לשבת מול כל מסך שהוא למשך זמן ממושך ועוד כשהוא כל כך קרוב לעיניים.

אז לפי דעתי למרות הרזולוציה הנמוכה, ובעיית הצבעים שמחשירים המסכים הדקים עדיפים על מסכי ה CRT בכל הבחינות.

מקווה שעזרתי ושהפרחתי כמה שמעות על מסכי ה LCD.

Mickel116

Black-Cat
Tech Fan
Tech Fan

« פורסם ב-27/01/03 16:24 »

Mickel166

אני איתך!
סוף סוף מישהו שמבין!

aviram-k
מנהל הפורומים
מנהל הפורומים

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/01/03 16:59 »

ציטוט:
זה לא ממש רלונטי אבל זה לא נכון, למשל במסך שלי מקסימום הרפרש רייט הוא 75 בכל הרזולוציות. 1024-768 הכי גבוהה'. אבל ממש שלא מרגישים את תופעת ריצוד התמונה.

זה יפה שאתה לא מרגיש את תופעת הריצוד, אתה בכל זאת דופק את העיניים אם אתה עובד על פחות מ-85Hz.

איכות התמונה במסכי LCD פשוט נמוכה. אם אתם חושבים ההיפך לא ראים מסך CRT טוב. מסכי LCD כהים, מטושטשים ויש להם תופעת מריחה רצינית ביותר בסרטי DVD. בכסף שיעלה מסך "LCD 15 טוב, אני אוכל לקנות מסכי CRT מבוססי Diamondtron או Trinitron שיציגו תמונה נקיה וטובה בהרבה. מהנסיון שהיה לי עם מסכי LCD הרבה יותר קשה לקרוא בהם טקסט, המגבלת רזולוציה שלהם מעצבנת ופשוט צריך להתאמץ כדי לפענח בהם פרטים קטנים. כשאני יושב מול מסך CRT איכותי, כמו ה-Iiyama Vision Master 512 Pro התמונה כאילו "קופצת" לי לעיניים והכל חד וברור. אם המסך הזה נראה יקר, מסך "LCD 17 טוב יעלה לא פחות.

אני מהמר שהמסכים שיש לך בבית ספר הם "15, מקסימום "17, לא שטוחים ובטח מחברה עלומת שם. אני יודע שהדבר הראשון שאני עושה כשאני מתיישב מול מסך בבית זה מעביר רזולוציה ל-1024x768 ושם את ה-Refresh Rate על 85Hz.

לדעתי, מסכי LCD הם כמו מארזי Lian-Li וחומרה של Apple: יפה, אבל לא אופה icon_lol.gif

You are not your fucking system specs. You are not your uptime stats, your script file or your oversized desktop screen cap. You are not your broadband connection. You are not your fucking post count.

Mickel116
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/01/03 18:16 »

אבירם אני רוצה להגיב על כמה דברים שאמרתה:
קודם כל זה:
ציטוט:
זה יפה שאתה לא מרגיש את תופעת הריצוד, אתה בכל זאת דופק את העיניים אם אתה עובד על פחות מ-85Hz.

אני לא מרגיש את תופעת הריצוד מכיוון , שהיא פשוט לא קיימת במסכי ה LCD.

ציטוט:
איכות התמונה במסכי LCD פשוט נמוכה.

זה ממש אבל ממש לא נכון, איך אתה יכול להכליל את כל מסכי ה LCD, אולי המסכים שאתה עבדתה איתם הם ירודי איכות, ומחברה עלומת שם, אבל במסך שלי פשוט רואים נפלא, ואני אומר לך שאין כמו לראות סרט די וי די טוב על מסך אל סי די איכותי.

ציטוט:
מהנסיון שהיה לי עם מסכי LCD הרבה יותר קשה לקרוא בהם טקסט, המגבלת רזולוציה שלהם מעצבנת ופשוט צריך להתאמץ כדי לפענח בהם פרטים קטנים.

אז כנראה התנסיתה עם מסכים ממש ישנים , מכיוון שבמסך שלי ממש שלא צריך להתאמץ כדי לקרוא טקסט אלה אפילו הפוך, הרבה יותר קל לקרוא טקסט מכיוון שהעיינים לא כואבות.
ואת האמת מגבלת הרזולוציה לר מטרידה אותי כל כך, מי בכלל צריך 1200 על 1600 חוץ מבבנצרמקים?

ציטוט:
מסכי LCD כהים

ממש שלא. רק עם אתה יושב מלמעלה או מהצד , לעומת זואת עם אתה יושב כמו כל בן אדם נורמלי , מול המסך אתה פשוט רואה הכל בהיר ונפלא.

חוץ מזה, במסכים דקים גודל התמונה הוא גדול יותר ממבכי ה CRT למשל במסך שלי שהוא 15 אינטץ אני רואה תמונה של 16.1 כמעט כמו שבמסך 17 אינטץ רגיל.
לכן המחיר שונה, כי הגודל שונה. וכמובן דרך היצור, אבל אני לא יכנס לזה.

ציטוט:
אני מהמר שהמסכים שיש לך בבית ספר הם "15, מקסימום "17, לא שטוחים ובטח מחברה עלומת שם.

אז כרגה בהימור שלך הפסדתה את הכסף, מכיוון שיש לי בבית ספר מסכי BENQ אומנם לא שטוחים לחלוטין אבל 17 אינטץ דיי איכותיים, יחסית למסכי בית ספר.

Mickel116

נ.ב

ותודה BLACK-CAT על ההערכה והשם הוא Mickel116 ולא 166.

TheWiz
Techno Team
Techno Team

מפרט מחשב
« פורסם ב-27/01/03 18:30 »

ציטוט של Mickel116:
(מקור הציטוט)<br>שלום לכולם.

אני כבעל מסך LCD של LG דגם 563LE, רוצה להפריח כמה שמועות על המסכים הדקים.

נתחיל ב כמה ציטוטים:
ציטוט:
תדירות רענון - מספר הפעמים שהמסך מרוענן בשניה. נמדד ב-Hz ומופיע במסכי CRT בלבד

Mickel116

קצב הרענון במסכי LCD אינו חשוב כמו בCTR זאת מכיוון שאין ריצוד במסכים האלה והבעיה שלהם היא אחרת, זמן התגובה. לכן לצאת ולהגיד שאצלך "ממש לא מרגישים את תופעת ריצוד התמונה" זה לא ממש נכון. זאת מכיוון שהיא לא קיימת בכלל בגלל שיטת ההצגת הפיקסלים (לא תותח אלקטרוני אלא חשמל בפיקסלים).

איכות התמונה של CRT עולה עשרת מונים על איכות התמונה של LCD גם אם אתה לא רואה את זה וגם אם הדגימו לך 20 תוכנות שונות על המסכים. גרפיקאי מתחיל יכול להגיד לך בדיוק מהי איכות ומה לא.

בקשר לכך שאתה חושב שזה פחות מעייף את העיניים אל כך נאמר "אין חכם כבעל נסיון". אבל לא צריך להגזים אם "נפיחות בעיניים". לי מעולם לא כאבו העיניים ממסכי CRT למרות שאני שוקד עליהם 14 שעות ביממה כל השבוע. גם המרחק מהמסך חשוב.

TheWiz.

TheWiz.

הצג הודעות מלפני:   
הגב לנושא  

עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  הבא

אינדקס פורום טכנו
     תצוגה ותלת מימד

LCD vs. CRT

עבור לפורום:  

תקנון הפורום    שאלות ותשובות